18 Úno

Tři otázky pro naše paralympioniky – trenérka sjezdařů Petra Syrovátková

1. Jaký výsledek bude ve Vancouveru úspěchem a jaký neúspěchem?

Kluci na monoski (Radim a Olda) mi udělají radost každým umístěním do 20.místa a za obrovský úspěch budu považovat první šestnáctku.
Konkurence v kategorii sedících je obrovská, těžko se dá říci, co by byl opravdu neúspěch. Standovi v kategorii stojících věřím, že bude v prvních šestnácti a doufám, že bude ještě lepší.

2. Jak probíhá příprava na ZPH?

Vzhledem k tomu, že kluci jsou každý z jiného koutu republiky a Standa s Radimem jsou pracovně velmi vytíženi, by byla společná příprava velmi obtížná.
Na podzim byl každý ze závodníků na několika soustředěních na ledovci. Nyní využívají dobrých sněhových podmínek u nás. Olda se připravuje pod vedením svého osobního trenéra Tomáš Lisého hlavně v Krkonoších. Radim a Standa trénují individuálně, jak jim čas a pomínky dovolí.
Výsledkově se začátek sezony vydařil Standovi, bodoval jak evropském, tak světovém poháru (EP Pitztal: 7. v GS, 15. v SG; SP Abtenau: 11. a 14. ve SL). Olda a Radim zatím neukázali, co umí. Radimova umstění z evropských pohárů jsou trochu zklamáním (Pitztal: 22.GS, 23.SG; Kuhtai: 23.GS, 21.SL). Olda zatím většinu závodů nedojel, dokončil pouze na 18. místě SG na Pitztalu a ani jeho premiéra ve světovém poháru se nevyvedla, upadl v jednom z tréninků sjezdu a pak i při závodě.
Za týden čeká všechny tři reprezentanty ještě finále EP v italském Arta Treme a Olda bude těsně před paralympiádou startovat ve finále SP v americkém Aspenu. Věřím, že Standa potvrdí dobré výsledky a kluci na monoski konečně prodají to, co natrénovali.

3. Jaké je tvé veřejně tajné přání v souvislosti s Vancouverem?

Přání mám tři:
– Aby se nám vyhýbala zranění a drželo se nás zdraví
– Vytvořit ve Vancouveru takové zázemí aby se závodníci mohli soustředit jen na sportovní výkon a pomoci jim tak k úspěchu
– Nějaké umístění v první desítce