19 Úno

Do zahájení zimních paralympijských her zbývá už jen 20 dní!

Už jen 20 dní nás dělí od zahájení zimní paralympiády ve Vancouveru.
Pořadatelé olympijských a paralympijských her ovšem mají, bohužel, obrovskou smůlu,
která velmi kazí jejich obrovské úsilí a nadšení..

Už dávno před zahájením byl, jindy zasněžený Vancouver, zkrápěn teplými dešti, které rozsypaly plánovaný olympijský program jako zrnka čaje. S následky teplého počasí a následně i hustého sněžení, se potýkají především sjezdaři a akrobatičtí lyžaři, tratě se daří udržet v olympijském standardu jen s nasazením obrovského úsilí stovek pořadatelů a dobrovolníků.
Finační navýšení her se vzhledem k těmto okolnostem pohybuje v milionech dolarů.
V opozici vůči pořadatelům je i technika, za zmínku stojí nevysunutí jednoho z ramen konstrukce olympijského ohně těsně před slavnostním zapálením, či neuvěřitelná stávka všech tří strojů na úpravu ledu v rychlobruslařské hale – jejich opětovné uvedení do provozu zavdalo důvod ke skandovanému potlesku a jásotu diváků i sportovců, takže i strojům se dostalo zaslouženého aplausu na úrovni olympijského vítězství.

Ale toto všechno je úsměvné a nicotné oproti zranění 19 návštěvníků koncertu pořádaného v rámci her, na které se zřítilo hrazení a především tragické smrti gruzinského sáňkaře, jen pár hodin před zahájením olympijských her…

Pořadatelé a dobrovolníci však statečně čelí této shodě nešťastných náhod s nesmírným nasazením, neúnavně upravují mokré tratě, či naopak likvidují množství nově napadeného sněhu a podle zpráv, které máme z Vancouveru, vytvářejí neopakovatelnou atmosféru přátelství a pohostinnosti pro všechny sportovce a návštěvníky her.

Držme palce, ať blížící se paralympijské hry nejsou zatíženy tak velkým množstvím smolných náhod, jako tomu je v případě her olympijských.
A jak to vypadá v České paralympijské výpravě?
Stručně řečeno, klid před bouří z pohledu sportovců a BOUŘE s krupobitím z pohledu sekretariátu ČATHS. Holky toho mají nad hlavu, v souvislosti s blížící se paralympiádou řeší možné i nemožné, jak dokumentuje naše fotografie z kanceláře Asociace, zavalené množstvím bot, bund, mikin, či s svetrů čekajících na výměnu, neboť svým původně plánovaným majitelům prostě nejsou… 🙂