Atletika

Sportovně-technická komise (STK) atletiky ČATHS od roku 2022:

Mgr. Vojtěch Pavlík – předseda STK, ekonomika
email: vojtech.pavlik@caths.cz

Mgr. Iva Machová, PhD – šéftrenér atletiky ČATHS, člen STK, odborný poradce
e-mail: iva_machova@yahoo.co.uk

Petr Vrátil – manažer reprezentace atletiky, koordinátor soutěží, člen STK, spasticky handicapovaní sportovci
e-mail: litarv@seznam.cz

Mgr. Eva Kacanu – člen STK, předsedkyně Rady pro mládež
e-mail: evakacanu@seznam.cz

Mgr. David Šnajdr – člen STK
e-mail: snajdrcpv@volny.cz

Aneta Inochovská – člen STK, člen trenérské rady
email: AnetaInochovska@seznam.cz

Mgr. Jana Rachnevová – člen STK, mentálně handicapovaní sportovci
email: jrachnevova@seznam.cz

Mgr. Martin Zach – člen STK
e-mail: zachmartin@seznam.cz

 


Trenérský plán pro rok 2022

Trenérský plán_2022  -> Ke stažení v PDF

 

Atletické zpravodaje

Zpravodaj č.1/2022 -> Ke stažení v PDF

Zpravodaj č.2/2022 – Ke stažení v PDF

Zpravodaj č.3/2022 – Ke stažení v PDF

 

Seznam reprezentantů:

Reprezentace „A“:

Aleš Kisý

Martina Šimonová

Anna Luxová

 

Reprezentace „B“:

Miroslava Obrová

Jaroslav Brož

Matěj Doležel

Radim Běleš

Michal Enge

Stanislav Náčin

Martin Dvořák

Michal Pallag

Petr Vrátil

Michal Vimmer

Eva Datinská

Anna Muziková

Jaroslav Petrouš

František Serbus

Eva Kacanu

Tereza Jakschová

Dušan Ščambura

Martin Kukla

 

Reprezentace „C“:

Jan Majo

Vojtěch Konečný

Ondřej Bartošek

Přemysl Liška

Lenka Morcinková

Anna Marcaníková

Bohumil Šoun

Marek Douda

Jiří Kohout

Martin Adamčík

Adéla Sekyrová

Filip Vartoň

Adéla Učňová

Jan Vaněk

Michal Rotter

 

Profily reprezentantů:

 

JMÉNO:    RADIM BĚLEŠ
NAROZEN/A:    1973
ZAMĚSTNÁNÍ:    Manažer spolku Apropo
STAV/DĚTI:    ženatý/2 dcery
KONÍČKY:    rybolov
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    hod diskem, hod kuželkou
KATEGORIE:   F 51
SPORTUJI OD ROKU:    1991
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

  • MS 1998 – 1. (kuželka), 3. (disk)
  • ME 2001 – 1. (kuželka), 1. (disk)
  • MS 2002 – 3. (disk), 4. (kuželka)
  • ME 2003 – 1. (disk), 2. (kuželka)
  • LPH 2004 – 1. (disk), 2. (kuželka)
  • ME 2005 – 3. (disk), 2. (kuželka)
  • MS 2006 – 5. (disk), 2. (kuželka)
  • MS 2011 – 2. (kuželka)
  • LPH 2012 – 2. (kuželka)
  • MS 2017 Londýn – 5.místo (kuželka)
  • ME 2018 Berlín – 4.místo (kuželka)
  • Iwas World games 2019 Sharjah – 2.místo (kuželka)
  • Iwas World games 2019 Sharjah – 2.místo (disk)

 

  • TRENÉR:    Aneta Inochovská

SK/TJ:    AOZTP Ostrava


 

 

 

 

JMÉNO:    ALEŠ KISÝ
NAROZEN/A:    1980
ZAMĚSTNÁNÍ:    finanční konzultant a makléř
STAV/DĚTI:    svobodný/0
KONÍČKY:    sport, auta, film, hudba, atd.
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    oštěp, disk, koule
KATEGORIE:   F 53
SPORTUJI OD ROKU:    2003
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

  • 2003 – ME Assen, Holandsko – 2. místo – koule
  • 2004 – LPH Athény, Řecko – 6. místo – koule, 9. místo – disk
  • 2005 – ME Espoo, Finsko – 2. místo – ostěp
  • 2006 – MS Assen Holandsko – 7. místo – koule
  • 2008 – Paralympijské hry Peking, Čína – 4. místo – koule

  • 2009 – 2. místo – mezi všemi atlety vozíčkáři v ČR

  • 2010 – 2. místo – koule, otevřené mezinárodní závody v atletice Německo, Bottrop
              – 4. místo – oštěp, otevřené mezinárodní závody v atletice Německo, Bottrop

  • 2011 – 3. místo – koule, MS Christuchurch, Nový Zéland
              – 4. místo – oštěp, MS Christuchurch, Nový Zéland

  • 2012 – Paralympijské hry Londýn, UK – 4. místo – koule

  • 2015 – 3. místo – koule, MS Doha, Katar

  • 2016 – Nejúspěšnější handicapovaný sportovec královéhradeckého kraje. 2. místo – koule, ME Grosseto, Itálie; 5. místo – koule, Paralympijské hry Rio de Janeiro, Brazílie

  • 2017 – 4. místo – koule, MS Londýn, UK                                                                       – 1. místo – koule, Czech Open, Olomouc                                                            – 1. místo – disk, Czech Open, Olomouc                                                            – 1. místo – oštěp, Czech Open, Olomouc

  • 2018

1. místo – koule, Czech Open, Olomouc
1. místo – disk, Czech Open, Olomouc
1. místo – oštěp, Czech Open, Olomouc
3. místo – koule, World Para Athletics Grand Prix, Paříž
2. místo – koule, ME Berlín, Německo

  • 2019 – Nejúspěšnější handicapovaný sportovec královéhradeckého kraje za rok 2018 2. místo – koule, Zlatá Tretra, Ostrava

2. místo – oštěp, World Para Athletics Grand Prix, Paříž 3. místo – koule, World Para Athletics Grand Prix, Paříž 1. místo – koule, MS Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

  • 2020

2. místo – oštěp, Czech Open IPC, Olomouc 1. místo – koule, Czech Open IPC, Olomouc 2. místo – koule, Zlatá Tretra, Ostrava 1. místo – oštěp, Velká cena, Pardubice 1. místo – koule, Velká cena, Pardubice

 

  • 2021

1. místo – oštěp, Czech Open IPC, Olomouc 1. místo – koule, Czech Open IPC, Olomouc 2. místo – disk, Czech Open IPC, Olomouc 1. místo – koule, Zlatá Tretra, Ostrava 3. místo – koule, ME Bydgoszcz, Polsko 3. místo – koule, Paralympijské hry Tokyo, Japonsko

______________________________________________________________________________________________

 

 

40102027_2203461209897955_1509324286035230720_n

JMÉNO:     EVA KACANU
NAROZEN/A:   1965
ZAMĚSTNÁNÍ: 
STAV/DĚTI:    
KONÍČKY:
SPORT:    atletika
DISCIPLÍNA/Y:     koule, oštěp, disk
KATEGORIE:   
SPORTUJI OD ROKU: 
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

TRENÉR:    

SK/TJ:   AK Olomouc

__________________________________________________________________________________________________

 

 

obrová

 

 

JMÉNO:     MIROSLAVA OBROVÁ
NAROZEN/A:   1975
ZAMĚSTNÁNÍ: administrativní pracovnice Austin Detonátor a.s
STAV/DĚTI:     rozvedená, syn 19let
KONÍČKY:  rockové koncerty, fanynka Vsetínského hokeje 
SPORT:    atletika
DISCIPLÍNA/Y:     koule, oštěp, disk
KATEGORIE:    F56
SPORTUJI OD ROKU:  2013
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

  • 3.místo na ME Grosseto 2016
  • Iwas World games Portugalsko 2x zlato hod oštěpem, hod diskem
  • Celkové první místo v ČP 2018
  • 4. misto Mistrovství Evropy 2018 Berlin – hod diskem
  • 5. misto MistrovstviEvropy 2018 Berlin – hod oštěpem
  • 2 misto Grand Prix Berlin 2018- hod diskem
  • 2.misto Grand Prix Berlin 2018- vrh kouli
  • 3.misto Grand Prix Berlin 2018- hod oštěpem
  • 2.misto Grand Prix Paříž 2018- hod oštěpem
  • Iwas World games Sharjah 2x zlato hod oštěpem, hod diskem

TRENÉR:    Aneta Inochovská

SK/TJ:   Ostrava 

__________________________________________________________________________________________________

Jarda 02

JMÉNO:   JAROSLAV PETROUŠ
NAROZEN/A:    1977
ZAMĚSTNÁNÍ:    
STAV/DĚTI:    ženatý/2
KONÍČKY:    sport,
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    disk, oštěp
KATEGORIE:   
SPORTUJI OD ROKU:    
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

TRENÉR:    Eva Hrdinová
SK/TJ:    Atletika Bez Bariér Pardubice

__________________________________________________________________________________________________

500_F_147124349_oV7BooXsizXXhR72RSocswxXMfj4Q5Z5

JMÉNO:    FRANTIŠEK SERBUS
NAROZEN/A:    1985
ZAMĚSTNÁNÍ:    grafik
STAV/DĚTI:    zadaný/0
KONÍČKY:    sport, PC
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    disk, kuželka
KATEGORIE:   F32
SPORTUJI OD ROKU:    
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

TRENÉR:    Pavel Martínek
SK/TJ:     Sportovní club Jedličkova ústavu Praha

__________________________________________________________________________________________________

39989458_2613060078919396_4972773423764733952_n

JMÉNO:    ANNA MUZIKOVÁ
NAROZEN/A:    1997
ZAMĚSTNÁNÍ:    student
STAV/DĚTI:  0  
KONÍČKY:    sport, hudba,
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    kuželka, disk
KATEGORIE:   F32
SPORTUJI OD ROKU:   2012 
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   ME Berlin bronz v kuželce

 

TRENÉR:   Pavel Martínek
SK/TJ:    Sportovní club Jedličkova ústavu Praha

__________________________________________________________________________________________________

39945283_467234767095169_2256928167845429248_n

JMÉNO:    DUŠAN ŠČAMBURA
NAROZEN/A:    1966
ZAMĚSTNÁNÍ:    
STAV/DĚTI:    
KONÍČKY:    sport
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    oštěp, koule
KATEGORIE:   
SPORTUJI OD ROKU:    
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

TRENÉR:  Martina Musilová  
SK/TJ:    AK Olomouc

__________________________________________________________________________________________________

Staňa

JMÉNO:    STANISLAV NÁČIN
NAROZEN/A:   1960
ZAMĚSTNÁNÍ:    divadlo
STAV/DĚTI:    
KONÍČKY:    sport
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:   disk, oštěp
KATEGORIE:   
SPORTUJI OD ROKU:    
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

TRENÉR:    
SK/TJ:    AC Wozmeni Zlín

__________________________________________________________________________________________________

vanek-jan-uvod

JMÉNO:    JAN VANĚK
NAROZEN/A:    1979
ZAMĚSTNÁNÍ:    
STAV/DĚTI:    
KONÍČKY:    sport
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    kuželka
KATEGORIE:   
SPORTUJI OD ROKU:    
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:  

TRENÉR:    
SK/TJ:    Atletika Bez Bariér Pardubice

___________________________________________________________________________

enge_profil

JMÉNO:    MICHAL ENGE
NAROZEN/A:    1985
ZAMĚSTNÁNÍ:    
STAV/DĚTI:    
KONÍČKY:   sport
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    kuželka
KATEGORIE:   
SPORTUJI OD ROKU:    
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

TRENÉR:    Eva Hrdinová
SK/TJ:  Atletika Bez Bariér Pardubice

__________________________________________________________________________________________________

2602-2019-015684926872908814538

JMÉNO:    TEREZA JAKSCHOVÁ
NAROZEN/A:    1995
ZAMĚSTNÁNÍ:   studentka/part-time na supportu pro StartupJobs 
STAV/DĚTI:    svobodná
KONÍČKY:    čtení knížek, malování
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    100m, 200m
KATEGORIE:   T47
SPORTUJI OD ROKU:   2011 
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   2.místo Mistrovství Evropy – 100 m, 3. místo Mistrovství Evropy – 200m

TRENÉR:    Jan Kotrouš
SK/TJ:   ASK Slavia Praha

__________________________________________________________________________________________________

IMG-20180820-WA0015

JMÉNO:    MARTIN KUKLA
NAROZEN/A:    1993
ZAMĚSTNÁNÍ:    operátor zákaznického servisu, lektor českého jazyka
STAV/DĚTI:    svobodný/0
KONÍČKY:    čtení, psaní, hudba, filmy, cestování, jízda na kole, vyprávění vtipů
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    hod oštěpem, vrh koulí
KATEGORIE:   F37
SPORTUJI OD ROKU:    2006
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:  3.místo GP Sharjah 2016, 4.místo MS Londýn 2017, 2xbronz na MSJ 2012 Olomouc, 1xbronz MSJ Stoke Mandeville 2014, 1xstříbro MSJ Staadkanal

TRENÉR:   
SK/TJ:    AK Olomouc

 

______________________________________________________________________________________________

Přema-9

JMÉNO:    PŘEMYSL LIŠKA
NAROZEN/A:    1988
ZAMĚSTNÁNÍ:    
STAV/DĚTI:    
KONÍČKY:    sport
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    
KATEGORIE:   
SPORTUJI OD ROKU:    
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:

TRENÉR:    
SK/TJ:    

__________________________________________________________________________________________________

 

konecny

 

JMÉNO:     VOJTĚCH KONEČNÝ
NAROZEN/A:     1992
ZAMĚSTNÁNÍ:     důchodce
STAV/DĚTI:     svobodný/0
KONÍČKY:  motorky, hudba
SPORT:    atletika
DISCIPLÍNA/Y:    hod diskem, oštěpem, vrh koulí
KATEGORIE:    F52
SPORTUJI OD ROKU:    2016
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

  • 9.místo MS Londýn 2017 v hodu diskem
  • 2.místo Grand prix Berlín 2017 ve vrhu koulí
  • 8.místo ME Berlín 2018 v hodu diskem
  • 2.místo MČR 2018 ve vrhu koulí
  • 2.místo MČR 2018 v hodu oštěpem
  • 3.místo MČR 2018 v hodu diskem

TRENÉR:    Aneta Inochovská

SK/TJ:  Ostrava  

__________________________________________________________________________________________________

thumb_IMG_4319_1024-e1480599745930-175x300

JMÉNO:    MICHAL ROTTER
NAROZEN/A:    1981
ZAMĚSTNÁNÍ:    
STAV/DĚTI:    
KONÍČKY:    sport
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    oštěp
KATEGORIE:   
SPORTUJI OD ROKU:    
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:  

TRENÉR:    
SK/TJ:    AK Olomouc

__________________________________________________________________________________________________

broz

JMÉNO:   JAROSLAV BROŽ

NAROZEN/A:    1981
ZAMĚSTNÁNÍ:   důchodce
STAV/DĚTI:     svobodný/0
KONÍČKY:     fanoušek fotbalového klubu FC Baník Ostrava
SPORT:    atletika
DISCIPLÍNA/Y:     hod diskem, vrh koulí
KATEGORIE:    F52
SPORTUJI OD ROKU: 2017
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

  • 2.místo winter challenge Ancona 2018
  • 2.místo MČR 2018 v hodu diskem
  • 3.místo MČR 2018 ve vrhu koulí
  • 4.místo Grand prix Berlín 2018 v hodu diskem

 

__________________________________________________________________________________________________

adélka-e1480598744258-274x300

JMÉNO:    ADÉLA SEKYROVÁ
NAROZEN/A:    2001
ZAMĚSTNÁNÍ:    student
STAV/DĚTI:    svobodná
KONÍČKY:    sledování filmů, kreslení
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    hod kuželkou, hod diskem
KATEGORIE:   F32
SPORTUJI OD ROKU:   2012 
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:  bronzová medaile z MS juniorů v Holandsku 2015

TRENÉR:    
SK/TJ:    AK Olomouc

__________________________________________________________________________________________________

Filip-Vartoň-800x542

JMÉNO:    FILIP VARTOŇ
NAROZEN/A:    1991
ZAMĚSTNÁNÍ:    
STAV/DĚTI:    
KONÍČKY:    sport
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    
KATEGORIE:   
SPORTUJI OD ROKU:    
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:  

TRENÉR:    
SK/TJ:    AK Olomouc

__________________________________________________________________________________________________

 Anička

JMÉNO:    ANNA MARCANÍKOVÁ
NAROZEN/A: 1995   
ZAMĚSTNÁNÍ:    
STAV/DĚTI:    
KONÍČKY:    sport
SPORT:   atletika
DISCIPLÍNA/Y:    
KATEGORIE:   
SPORTUJI OD ROKU:    
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:  

TRENÉR:    
SK/TJ:    AC Wozmeni Zlín

__________________________________________________________________________________________________