10 Srp

LPH Tokio – představujeme naše sportovce: Tomáš Pešek!

Jméno (přezdívka):

Tomáš Pešek (Péša)


Věk:

29


Sport/disciplína/kategorie:

Sportovní střelba

Vzduchová pistole 60 ran (P1), Sportovní pistole 30+30 ran (P3), Libovolná pistole (P4)

Kategorie SH1


Největší úspěchy:

Za největší úspěchy považuji titul Mistra Evropy z roku 2018 (disciplína Standardní vzduchová pistole 40 ran), vícemistr Evropy z roku 2018 (Vzduchová pistole 60 ran) a titul Mistra světa z roku 2019 (Vzduchová pistole 60 ran)


Co pro mě znamená jet na LPH do Tokia?

Je to pro mě ohromná čest, reprezentovat ČR na nejprestižnějším závodě světa. Už jen to, že jsem se dostal mezi nejlepší sportovce pro mě znamená mnoho. Samozřejmě se tam budu snažit dosáhnout co nejlepšího umístění. Budu spokojen i s tím, když tam předvedu kvalitní výsledek i kdyby to nakonec na medailové umístění nestačilo.


Sportuji od roku…primární motivace?

Po úraze jsem nechtěl jen tak přežívat, ale aktivně žít. Jelikož jsem se okolo střelby pohyboval od malička, tak jsem zvolil právě sportovní střelbu. Závodně střílím od roku 2016.


Můj sportovní klub:

Jsem zapsaný pod Českým střeleckým svazem v klubu Sportovně střelecký klub Třebeš, Hradec Králové

Mezi handicapovanými sportovci ČATHS jsem zapsaný v Sportovní klub tělesně postižených sportovců Olomouc


Trenér:

Trenérem reprezentace je Karel Málek. Za své úspěchy jsem ale vděčný i Vladimíru Marčanovi, Liborovi Kračmarovi a Františkovi Konečnému.


Zaměstnání:

Pracuji v oboru výroby reklamy


Koníčky:

Když pominu práci a střelbu, tak je u mě na prvním místě rodina. Té jsem velmi vděčný za podporu a trpělivost, toleranci. Dále si občas zajezdím na handbiku nebo navštívím posilovnu.