9 Srp

LPH Tokio – představujeme naše sportovce: Patrik Jahoda!

– Jméno (+ přezdívka):

Patrik Jahoda (přezdívka jasná 🙂 )


– Věk:

28


– Sport/disciplína/kategorie:

Paracyklistika/handbike/H1


– Největší úspěchy:

5x vítěz závodů světového poháru, 1x vítěz světového poháru celkově, mistr Evropy v časovce pro rok 2021


– Co pro mě znamená jet na LPH?

Jen jeden z vrcholů na dlouhé cestě sportovní kariéry. Můj cíl je určitě přivést jakoukoliv medaili, chci se dostat na pódium.


Sportuji od roku…primární motivace?

Na handbiku jsem začal jezdit od roku 2011, ale závodím až od roku 2012. Motivace byla jednoduchá, po zranění začít dělat něco, nějakou fyzickou aktivitu, která by mě bavila a naplňovala. Naštěstí jsem jí našel.


– Můj sportovní klub:

závodím za Nutrend Specialized Racing


– Trenér:

Mám obrovské štěstí, že už dlouhodobě spolupracuji s triatlonistou Lukášem Vrobelem. Lukáš je ohromně vzdělaný v oblasti silově vytrvalostního tréninku, šéftrenér české triatlonové reprezentace, který sleduje nejnovější vědecké poznatky a aplikuje je do mého tréninkového plánu. Další trenér je můj otec Richard Jahoda (přezdívka: Ing. Hovora), který se mnou trénuje každý den a motivuje mě. Je to velmi výbušný trenér, který mi nic neodpustí, což ovšem přesně potřebuji.


– Zaměstnání:

Mám štěstí, že se díky sponzorům a podpoře státu mohu věnovat sportu na plný úvazek.


– Koníčky:

Rád hraju počítačové hry, hlavně ty věnující se vojenské historii, kterou miluji. Rád mám také závodní simulátory. Nikdy bych se nemohl řídit závodní vůz po okruhu, díky hrám si ten pocit mohu z části užít.