30 Bře

Trénuj s repre – 8. díl Jiří Ježek

Dnešním hostem projektu „Trénuj s repre!“ je Jiří Ježek – „Ježura“ 

Nejúspěšnější cyklista světové paralympijské historie Jiří Ježek zůstává i po ukončení závodní kariéry v plné kondici.  Tréninkové dávky lehce upravil a snížil, oproti závodnímu období si cyklistiku mnohem více užívá. Ale sportuje pravidelně, prakticky každý den. Když se mu nechce na kolo, nebo pokud ho kvůli práci nestíhá, jde aspoň běhat. Sport a trénink Jirku prostě baví. 

Jiří Ježek se stal vyhledávaným a respektovaným ambasadorem sportu, je a poradcem důležitých národních sportovních institucí na úrovni Národní sportovní agentura, ministerstev, ČOV, Národního resortního centra vrcholového sportu ASC Dukla i Hlavního Města Prahy. Také se věnuje celé řadě projektů pro širokou veřejnost, jako např. cyklistický We Love Cycling Česko nebo všesportovní aplikace EPP – pomáhej pohybem. ‍♂️

Svůj životní příběh popsal v knize Frajer, která i přes druhé, rozšířené vydání byla beznadějně vyprodána.

 Největší dosavadní úspěchy: 6x paralympijský vítěz,  6x mistr světa, 4x celkový vítěz Světového poháru, držitel světového i paralympijského rekordu ve stíhacím závodě, Mistr Evropy a držitel více než 30 cenných kovů ze závodů MS, SP, ME a paralympijských her. 

 Čeho si nejvíce cení: Že mě cyklistika naučila tvrdě pracovat.

‍♂️ Nejoblíbenější závod: Každý, kde jsou fanoušci. Moji fanoušci…

 Nejoblíbenější jídlo: Ceasar salát s kuřetem. A obecně? Jakákoli snídaně…

 Nejoblíbenější zpěvák nebo skupina: Těch je… The Bluemoon, Queen, Tři Sestry

ℹ️ Zajímavost, kterou asi nevíte: mimo cyklistiky se rád věnuje i jiným sportům. Poslední dobou především často a rád běhá, dokonce se účastní nejrůznějších běžeckých závodů pro širokou veřejnost. Rád hraje tenis a golf. Jako kluk před úrazem hrál za pražskou Spartu fotbal a dlouho se věnoval gymnastice. Co Vás ale asi opravdu překvapí, je skutečnost, že Jirka hrál donedávna i hokej a věřte nebo ne – byl brankář. 

Zdroj: Český svaz cyklistiky

VIDEO ZDE:  https://www.facebook.com/czechcyclingfederation/videos/536553706997930/

 

ježek