17 Čvn

Tréninková poradna, otázka 15. – vše, co chcete vědět o cyklistice

„Pojeď s námi“ – dvanáctidílný seriál natočený ve spolupráci s cyklistickým týmem Rubena Specialized Cycling Team, dává návod jak jezdit na kole. Sledujte:

www.kulhavy-birell.cz

Významným partnerem profesionálního cyklistického týmu Rubena Specialized Cycling Teamu, jehož barvy hájí například i úspěšný paralympionik Tomáš Kvasnička, Radim Pavlík či tandem Jiří Chyba s nevidomým Markem Moflarem, je přední výrobce nealkoholického piva – společnost Radegast Birell.

A právě z iniciativy této společnosti natočil filmový štáb dvanáctidílný seriál o cyklistice, kterým provází mladý svěřenec trenéra Viktora Zapletala, náš historicky nejúspěšnější jezdec na horském kole – mistr světa a Evropy a aktuálně 6. muž světového žebříčku UCI, Jaroslav Kulhavý a jeho realizační tým. Náš nejlepší biker seznamuje diváky s úskalími nákupu kola vhodného pro jízdu v terénu, poradí s výběrem doplňků a vysvětlí, jak správně o kolo pečovat. Nevynechá ukázku základů jízdy v terénu a postupně se propracuje i k představení jízdy na kole na profesionální úrovni. V seriálu se dále seznámíte se základy cyklistického tréninku, kterými vás provede Viktor Zapletal, včetně správné výživy cyklistů a regenerace.

Manažer společnosti Radegast Birell, ing. Vaněk: “ Naše společnost nechce mít v týmu pouze zastoupení v podobě nápisu na dresu, sami se chceme aktivně zapojit do činnosti týmu a výsledkem je tento seriál“.
A trenér Viktor Zapletal dodává „Kolo se v České republice stalo fenoménem, moderním prostředkem ke trávení volného času. Závody pro širokou veřejnost – např. Kolo pro život, Povltavská DA -BA liga, či závody amatérských lig, se staly masově navštěvovanými akcemi, na kterých může závodit doslova každý – mladí či staří, současní či bývalí profesionálové, úplní začátečníci, handicapovaní cyklisté – amputáři, vozíčkáři, děti, rodiče… Po prvních závodech je většina lidí „polapena“ a cyklistika se jim stává drogou v dobrém slova smyslu. Sportovec zařadí kolo do svého každodenního programu, chce se zlepšovat, ladí a vylepšuje svůj bicykl, hledá si trenéra, připravuje se na závody a začíná přemýšlet dokonce i o takových věcech, jakými je racionální sportovní výživa. Znám bezpočet těchto případů. Získat odpovědi na otázky související s cyklistikou, ale není nijak snadné – cyklistika se stala tvrdým obchodem, za každou tréninkovou radu se dnes platí až nesmyslné částky o čemž svědčí množství firem specializujících se na cyklistický trénink amatérských cyklistů. Náš seriál je zdarma a umožňuje získat informace, které hodně pomůžou začínajícím cyklistům. Nápad společnosti Radegast Birell maximálně podporuji a děkuji za jeho realizaci“.

„Pojeď s námi!“ – začni jezdit na kole, sleduj www.kulhavy-birell.cz , trénuj a absolvuj některý ze závodů seriálu „Pojeď s námi!“

My jen dodáváme, že pokud byste chtěli informace uvedené v seriálu více přizpůsobit vašemu zdravotnímu handicapu, prosím, pošlete dotaz na caths@caths.cz a trenér Viktor Zapletal na vaši otázku odpoví.