23 Úno

STVS atletiky schválil nominační kritéria pro MS 2024 v Kobe!

Na nedávném zasedání sportovně-technického výboru atletiky došlo k zásadnímu kroku pro utváření nominace paraatletů pro blížící se důležité Mistrovství světa v Japonském Kobe, které se uskuteční v květnu letošního roku.


Nominační kritéria vycházejí ze základních limitů pro každou disciplínu, které stanovuje IPC. Tento limit je v našich nominačních kritériích „C“ limitem pro uchazeče o MS, tedy jakousi základní metou, nezbytně nutnou pro účast. Tito sportovci, respektive jejich trenéři, mohou šéftrenérku reprezentace – Ivu Machovou – požádat o účast na tzv. „divokou kartu“. Šéftrenérka reprezentace má následně právo navrhnout daného sportovce sportovně-technickému výboru ke schválení jeho účasti.


„B“ limit představuje navýšení základního „C“ limitu o 10%. Reprezentanti, kteří „B“ limit splní a zároveň potvrdí aktuální výkonnost, například umístěním v rankingu IPC, nebo budou splňovat předpoklady pro umístění na MS, pak mohou být na MS nominováni.


Plné předpoklady pro nominaci mají reprezentanti, kteří splní limit „A“ – limit, který je oproti základnímu limitu „C“ navýšen o 20%.


Navyšování limitů se týká pouze vrhačských disciplín. Pro všechny běžce je stěžejní limit základní, tedy limit „C“ – nominace běžců budou posuzovány individuálně.