24 Kvě

Střelci na Hessenském poháru v Bad Orbu

Ve dnech 14. až 17. května 2009 startovala česká reprezentace na Hessenském poháru v německém Bad Orbu, kterého se zúčastnilo 130 střelců z 22-ti států.

Český tým tvořili střelci Roman Grónský a Vladimír Marčan s trenérem Karlem Málkem a doprovodem Jarmilou Marčanovou. Nejlepšího výsledku v mistrovské třídě dosáhl V. Marčan v disciplíně P3, sportovní pistoli na 2 x 30 ran, když nástřelem 550 bodů obsadil 12.místo. V téže disciplíně Roman Grónský 517 bodů a 19. místo.
Hessenský pohár v posledních ročnících fungoval především jako žebříčkový a nominační závod na paralympijské hry a to v průběhu celého paralympijského cyklu. Letos při jeho 14. ročníku došlo ke změně a výsledky se do paralympijské kvalifikace na Londýn budou započítávat až v letech 2010 a 2011. Přesto vysoká účast a kvalitní výkony svědčí o tradici a oblibě poháru mezi střelci.
Význam Hessenského poháru ještě vzrostl poté, co bylo bez náhrady zrušeno letošní mistrovství Evropy ve střelbě, které se mělo uskutečnit v červenci v Polsku. Dobrou práci sekce střelby ČATHS a stabilní výkonnost by tak čeští reprezentanti rádi zúročili ještě v září na prvním ročníku Světového střeleckého poháru ve španělském Alicante.

/dav/