27 Dub

Soustředění jachtařů v Batavia Haven

Český reprezentant v jachtingu Daniel Bína má za sebou soustředění v holandské Batavia Haven. Krátkou zprávu přímo od Dana zveřejňujeme níže.Vzhledem k nedostatku finančních prostředků se zimní soustředění 2014 nekonalo se španělským týmem ve Valencii, ale v komorní atmosféře Batavia haven, tj. v těsném sousedství nizozemského Lelystadu.
Místo a pobyt nezištně  zajistil Andre Rademarker, který dohodl pobyt v Batavia haven zcela bez poplatků, za což jim náleží můj velký dík.

Místo bylo jedním z nejlepších revírů, na kterých jsem vůbec jezdil. Prostor krytý hrázemi poskytoval dostatek krytého prostoru, pokud podmínky na Ijsselmere neumožnili bezpečný jachting. Kvalitu revíru jen podtrhuje, že z 21 plánovaných dní na vodě, nakonec bylo neuvěřitelných reálných 20 dní na vodě v převládajícím 15 uzlovém větru severního směru. Nicméně v bazénu jsme trénovali i ve větru dosahujícím 30 uzlů.
Soustředění proběhlo v prvním a třetím týdnu měsíců března a dubna. Soustředění vedl Andre Rademaker (stříbro z MS 2011). Účastníky byli Daniel Bína a Peter Čermák, o technickou podporu se staral Ladislav Bína.

Krátký video setřih ze soustředění lze nalézt na https://www.youtube.com/watch?v=iFhENzXdu4s

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za spolupráci a všem co zůstali doma za podporu.