1 Čvn

Pražské schody ve středu sjedou nejlepší světoví bikeři, ale i Jiří Ježek a tandem Chyba – Moflar

Nebudete litovat, v nádherné kulise stověžaté Prahy se na Hradčanském náměstí uskuteční závody, které svým zajištěním, úrovní, organizací, ale i úžasnou atmosférou, umocněnou nespočtem bouřlivě fandících diváků, patří k absolutní světové extratřídě.

Závody začínají v 16:00 hodin a postupně uvidíte nejlepší amatérské cyklisty, dále kategorii V.I.P. kde bude startovat v přátelském klání celá řada osobností včetně řady cyklistických mistrů světa a chybět nebude ani několikanásobný mistr světa a paralympijský vítěz Jiří Ježek, který horské kolo ovládá neméně dobře jako svůj silniční, dráhový či časovkářský speciál. Vždyť Jirka je neoficiálním mistrem světa na horských kolech ve své kategorii LC 2.

Po těchto závodech se po schodech dolů a zpět Nerudovou ulicí nahoru vydá i tandem ve složení Jiří Chyba s nevidomým Markem Moflarem (Rubena Specialized cycling team) v rámci propagace cyklistiky nevidomých. Připomínáme jen, že tento tandem bez ztráty jediného bodu vévodí průběžnému pořadí Českého poháru tandemů nevidomých cyklistů a dle slov odborníků se jedná o obrovský talent české cyklistiky handicapovaných.

Po této dvojici se na hodinový závod vydají nejlepší profesionální jezdci na horských kolech a ve startovním poli uvidíme nejenom přední světové bikery, ale i kompletní českou špičku vedenou naším nejlepším jezdcem, mistrem světa a Evropy, Jaroslavem Kulhavým (Rubena Specialized cycling team) který je oddílovým kolegou Jiřího Chyby, Marka Moflara, ale i Tomáše Kvasničky a Radima Pavlíka.

Přijďte fandit, přijďte se bavit!

J.Kulhavý (Foto: M Červený)