19 Čvc

Poslední den mistrovství světa v plavání vybojoval Jan Povýšil „bramborovou“ medaili

Dnes ( neděle 19.7.) nastoupili Jan Povýšil a Arnošt Petráček k poslední disciplíně – 50 m znak. Arnošt v loňském roce vybojoval na mistrovství Evropy v této disciplíně zlato, takže jsme byli nedočkaví, jak si povede letos.

Z rozplavby postoupili do večerního finále oba dva čeští plavci. Petráček pátým nejrychlejším časem a Povýšil šestým. Finálový závod se vyvíjel velmi nadějně pro Petráčka, který si s přehledem doplaval pro třetí místo. O to horší byl pak verdikt rozhodčích, kteří Arnošta diskvalifikovali za chybný start. Honza Povýšil, který dohmátl jako pátý tedy poskočil na čtvrté místo. Zlato vybojoval Rus Ždanov před druhým Mexičanem Reyesem a třetím Rusem Ližkinem.

V pátek postoupila Běla Třebínová do finále 50 m volný způsob čtvrtým nejrychlejším časem. Finálový závod se Běle nepovedl dle jejich představ a s časem 41,44 skončila na pátém místě. Nutno podotknout, že kdyby Běla zaplavala finále jako v dubnu v Berlíně, tuto disciplínu by vyhrála. Závod vyhrála brazilská závodníce Silva před Španělkou Perales a izraelskou plavkyní Peraro.

Češi se tak vracejí z plaveckého šampionátu s jednou stříbrnou medailí Běly Třebínové v závodě 50 m znak.

start