11 Lis

Naši atleti odcestovali na reprezentační soustředění do Dubaje!

V neděli 8. 11. 2020 odletěla část naší atletické reprezentace na soustředění do Spojených arabských emirátů – konkrétně do Dubaje, která je českým (nejen) atletům velmi dobře známá – loni se zde uskutečnil světový šampionát IPC a koulař Aleš Kisý zde zaznamenal největší úspěch své kariéry v podobě titulu mistra světa. Navíc se v Dubaji rok co rok pořádá významný závod světové série Grand Prix – stejně tak tomu bude i v roce 2021, úvodní kolo seriálu připadá na horkou Dubaj na termín 7.-13. února. Česká reprezentace tedy soustředí síly ve velmi dobře známém prostředí pro para atletiku a je nesmírně vděčná místním pořadatelů, kteří našim sportovcům poskytnuli prostory k trénování, včetně bezbariérového areálu a posilovny.


Atleti se během 14ti denního soustředění intenzivně připravují na sportovním kampusu a 2x denně tam probíhá zimní tréninková příprava ve vynikajících podmínkách.


Aktuálně se v Dubaji soustředí tito naši reprezentanti: Jaroslav Brož, Jan Majo a Eva Kacanu, pod odborným dohledem naší skvělé reprezentační trenérky Anety Inochovské. Dále se k trénování připojí i naši další atleti, kteří přiletí v příštích dnech…


V Dubaji je aktuálně ideální počasí k atletickému tréninku ve venkovních prostorách, což nám podzimní počasí v České republice již bohužel neumožňuje, stejně tak jako současná vládní opatření. Atleti se připravují na stadionu v Sharjahu.


Z důvodu pandemie nového koronaviru SARS-CoV-2 jsou letenky a zahraniční hotely podstatně levnější než za normální situace, tudíž český tým neváhal a využil výhodné nabídky k zahraniční sportovní přípravě.


Fotogalerie (zdroj: Aneta Inochovská):

Čeští reprezentanti s podporou realizačního týmu na stadionu
Jaroslav Brož na večerním tréninku
Čeští atleti před tréninkem na stadionu
S výpravou odletěl do Dubaje také fyzioterapeut Tomáš Kothera, který našim atletům pomáhá nejen v posilovně