24 Čvn

Na MČR v atletice v Pardubicích se dařilo především domácím závodníkům

Mistrovství České republiky v atletice vozíčkářů proběhlo na stadionu Hvězdy SKP Pardubice v neděli 22. června 2008. Ve všech třech vrhačských disciplínách soutěžilo celkem čtyřiadvacet sportovců ve sloučených kategoriích ženy (F51-F58), muži „kvadru“ (F51-F53, F32-F34) a muži „para“ (F54-F58).

První letní neděli měli největší formu atleti v dresech pořádajícího klubu. Mezi ženami získala dva mistrovské tituly Jana Fesslová, mezi muži „para“ dokonce všechny tři Martin Němec. Mezi muži „kvadru“ se mistrem České republiky pro rok 2008 v hodu oštěpem/kuželkou stal Jan Vaněk a v disku Martin Zvolánek. Pouze ve vrhu koulí dokázal získat titul někdo jiný než člen pardubické Hvězdy – Aleš Kisý z AFK Chrudim.

V Pardubicích padly celkem čtyři nové české rekordy. Janě Fesslové se opět dařilo v hodu diskem, ve kterém o dva centimetry překonala už šestadvacetimetrovou hranici. Aleš Kisý vylepšil národní koulařské maximum skupiny F53 na 7,86 metru. Atletický nováček Marie Bártová stanovovala etalony pro skupinu F56 – 10,06 v disku a 9,11 v oštěpu. Kompletní výsledky na stránkách SK Moravia Brno.

Výsledky zde