30 Srp

Krásných 8 medailí z atletického Grand Prix v Paříži!!

Medailové žně! I tak lze shrnout vynikající počínání českých atletů ve Francouzské metropoli.

 

Velmi početná skupina, která v Paříži bojovala nejen o poslední šanci získat kvalifikační limit na MS do Dubaje, získala na Grand Prix  8 cenných kovů!

 

Na Grand Prix se nejlépe dařilo Fandovi Serbusovi (F32) v hodu kuželkou, který ve své královské disciplíně přehodil hranici 33 metrů a vybojoval pro ČR jediné zlato!

 

Špičkově si počínal také Aleš Kisý, který shrnul své počínaní takto: „Jsem překvapen za své výsledky, vzhledem ke zdravotnímu stavu a jsem rád že to dopadlo tak, jak to dopadlo a je to výborná motivace pro nadcházející Mistrovství Světa.“  Kisý, který získal 2 medaile. Nejprve se představil ve vrhu koulí, kde vydřel bronz – zaostal pouze za dvěma ruskými závodníky. V pátek Aleš překvapil v hodu oštěpem – domů si veze stříbro.

 

Dařilo se také Mirce Obrové, která nejprve vyházela famózní stříbro v disku a den poté se blýskla nejen osobním, ale také českým rekordem v hodu oštěpem, který má nyní hodnotu 15,71 metrů. Celkově stačil výkon na 5. místo ve sloučené kategorii F54-56.

 

Velké naděje se vkládaly do úspěšné běžkyně z poslední doby Terky Jakschové. Terka první den vybojovala bronz ve sprintu na 100 metrů a byla spokojená s umístěním v nabité konkurenci. „V současné době s trenérem Kotroušem ladíme formu na nadcházející MS v Dubaji. Závody v Paříži pro mě byly příjemným zpestřením. Běh na 100 metrů se mi podařil lépe, i když čas byl pod mé maximální možnosti. Dvoustovka bohužel nebyla podle mých představ, nicméně jsem ráda, že jsem si mohla zazávodit před početným publikem.“ řekla bronzová Jakschová.

 

Česká republika získala ovšem další cenné kovy – Honza Vaněk byl bronzový v hodu kuželkou (F51), Anička Muziková (F32) získala také bronzovou medaili ve stejné disciplíně a překvapil také Filip Vartoň, který v kategorii F52 vybojoval pro české barvy bronzovou medaili v hodu diskem.

 

V České výpravě bylo také mnoho nováčků, kteří velmi obstojně reprezentovali naši republiku. Například Matěj Doležel (F33) pokořil limit na MS ve vrhu koulí. Kouli poslal kouli do vzdálenosti 6,80 metrů.

 

Fotogalerie (zdroj: Vojtěch Pavlík):

sdr bty sdr cof cof IMG_20190830_180920_818 IMG-20190830-WA0027 IMG-20190830-WA0003 ykdjd vkvkvkv