3 Kvě

Konečně! Čeští cyklisté se po více než roční pauze představí na Světovém poháru v Belgii!

Již bylo dost čekání! Jsme velmi rádi, že i přes značné komplikace se organizace Belgian Cycling ve spolupráci s UCI, podařilo zorganizovat tak velkou a významnou akci, jako je Světový pohár v silniční cyklistice.


Závody, které se tradičně konají v přímořském městečku Ostende, začnou ve čtvrtek, 6.5.2021 a skončí v neděli, 9.5. První dva dny jsou na programu časovky, víkend pak bude patřit silničním závodům.


Želízky v ohni jsou pro Českou republiku 3 již prakticky jistí účastníci letních paralympijských her v Tokiu – Ivo Koblasa (C2) a handbikeři Patrik Jahoda (H1) a Kateřina Antošová (H3).


O výborné výsledky ovšem přijeli bojovat také Vašek Antal (H3) a Michal Stark (C2). Reprezentačního výjezdu se kvůli zranění bohužel nemohl zúčastnit Tomáš Mošnička.


Startovní list je doslova nabitý závodníky a o konkurenci nebude v žádném případě nouze.


V současné době reprezentanti regenerují po velmi náročném závodě „okolo Flander“- v tomto velmi tradičním závodě se letos poprvé angažovali také hendikepovaní cyklisté.


Časový harmonogram SP Ostende 2021 zde: https://www.uci.org/docs/default-source/official-documents/uci-para-cycling-road-world-cup/22.04.2021-programme-ostende.pdf

Entry List zde: https://www.uci.org/docs/default-source/official-documents/uci-para-cycling-road-world-cup/20210429-oste-entrylistuciwebsite.pdf


Foto: Ivo Koblasa SP Ostende 2019

Ivo Koblasa při časovce na SP Ostende 2019