28 Čvc

Již dnes startuje Opel handy cyklo maraton 2015

111hodin_logo_autoJiž dnes v  poledne odstartuje z pražského Václavského náměstí třetí ročník extrémního štafetového závodu Opel handy cyklo maraton. Závodu osmi, nebo čtyřčlenných týmů, které v časovém limitu 111 hodin musí zvládnout 2222 km dlouhou trasu napříč Českou i Slovenskou republikou. Trasa vede přes 24 kontrolních bodů, které tvoří rehabilitační ústavy, spinální jednotky a speciální centra.

V letošním ročníku bude startovat celkem 232 cyklistů tvořících 31 týmů. Každý z týmů má mezi sebou alespoň jednoho hendikepovaného závodníka, který musí ujet během závodu minimálně 100 km. Jedinečný bude v tomto smyslu tým Černí koně, který celou akci pojal tradičně po svém a z hendikepovaných závodníků, včetně handbikera a tricyklisty, je sestaven kompletní tým.

Každý z týmů je zároveň patronem člověka krátce po úrazu nebo nemoci, který se nově učí žít s hendikepem a prostřednictvím závodu se zapojuje zpět do „běžného“ života. Nejlepší ukázkou smyslu této akce je už to, že mnozí z těch, pro které závodní týmy jely v minulých letech, v letošním ročníku budou sami závodit pro někoho dalšího. Smyslem závodu totiž není jen vítězství, ale hlavně šíření myšlenky sportu bez bariér, zábava, navázání nových přátelství a spolupráce mezi zdravými a hendikepovanými.

Na start se tak dnes společně postaví nejen mnoho známých osobností sportu „zdravých“, ale i špičkoví hendikepovaní sportovci, sportovci, pro které byla právě účast v tomto závodě hlavní motivací pro to, aby začali po úraze sportovat, nebo také mnoho lékařů a zdravotníků, kteří se o ně v průběhu jejich léčby starali.

Celý závod můžete živě sledovat na webu www.111hodin.cz , protože štafetovým kolíkem jednotlivých týmů je GPS tracker. Novinkou budou také web kamery, které budou přenášet dění z vybraných průjezdních bodů. Letošní ročník bude navíc zpestřen o zajímavé časovky, zejména o nesmírně náročnou a atraktivní vrchařskou časovku k vodní nádrži Dlouhé Stráně v Jeseníkách.

Tak neváhejte a přijďte závodníky podpořit na trati, v kontrolních bodech, nebo v sobotu 1.8. od 14:00 na pražskou Ladronku, kde bude připraven bohatý program a vyhlášení vítězů.