11 Čvn

Den druhý na MS v silniční para-cyklistice v Cascais – Patrik Jahoda v časovce čtvrtý, Antošová pátá!

Dalších významných úspěchů dosáhla česká para-cyklistická výprava na Mistrovsví světa v silniční para-cyklistice. Stejně jako včera, i dnes čekaly naše reprezentanty časovky.


Nejvíce zazářil Patrik Jahoda, který v kategorii H1 vybojoval vynikající čtvrté místo! Patrik svůj výkon zhodnotil takto: „Nebudu lhát, že nejsem zklamaný. Dal jsem do toho vše, objektivně podle pozávodní analýzy dat jsem zajel svůj druhý nejlepší výkon v životě. I tak to nestačilo ani na bronz, který byl tentokrát relativně vzdálený. Musím to hodit za hlavu a soustředit se na silniční závod.“ Patrika téměř celou kariéru pronásleduje kletba čtvrtých míst. Věřme, že bude při nedělním silničním závodě prolomena.


Nedaleko od bronzové medaile byla také Katka Antošová (H3), která dokončila závod na pátém místě. Výborné umístění, nicméně ze slov Katky je frustrace znát: „První, co mi proběhlo hlavou po projetí cílem bylo, že jsem sice jela své absolutní maximum, ale na medaili to stačit nebude. Je na čase se závoděním skončit. Páté místo na mistrovství světa je fajn, ale mám jich už celou sbírku. Na silničním závodě s tím zkusím něco udělat, Je to jedna z mých posledních šancí. Bylo by skvělé, kdyby někdo převzal v ženské paracyklistice štafetu„.


Tomáš Mošnička po krátké závodní pauze vybojoval 20. místo.


Zítra na nás již čekají silniční závody. České barvy budou hájit Ivo Koblasa a Michal Stark – oba v kategorii C2. Závod začne v 16:30 hodin (Západoevropský čas).


Výsledky z dnešních časovek zde: http://www.rsstiming.com/Resultats/UCIPara/RoadWCh/2021Cascais/Cascais2021.htm


Fotogalerie:

Patrik Jahoda se rozjíždí před časovkou na MS v Cascais
Katka Antošová v prvním kole časovky
Katka Antošová se koncentruje na časovku
Tomáš Mošnička krátce před startem časovky na rampě