25 Čvc

Další zlato a dva bronzy na kontě českých cyklistů

Světový pohár handicapovaných cyklistů pokračoval silničním závodem, ve kterém se opět čeští závodníci blýskli hned několika cennými kovy, čímž se Česká republika dostala na průběžné šesté místo v hodnocení národů.

V ranních hodinách nastoupili ke startu silničního závodu kategorií H1 a H2 dva čeští handbikeři – Patrik Jahoda (H1) a Pavel Foltýn (H2). Závod se velmi slibně vyvíjel pro oba závodníky.

Patrik Jahoda se ve svém závodě držel ve vedoucí skupině společně s Finem Polvim a Australanem Nickelem. Skupinka dojela pohromadě až do cílové rovinky, kde Patrik využil situace a podjel si Australana a v krásném finiši si dojel pro vítězství.

Závod kategorie H2 se pro Pavla Foltýna vyvíjel z počátku velmi slibně, když polovinu závodu odjel na třetím místě za izraelským závodníkem Lionem. Tři kola před koncem jej však dojela dvojice pronásledovatelů Hindricq a Frankowski a Pavel již jejich tempu nedokázal odolat. I tak z toho bylo velmi dobré páté místo.

V jedenáct hodin dopoledne odstartoval silniční závod kategorie žen C2 s naší Terezou Diepoldovou, vítězkou páteční časovky. Po zajímavém závodě, ve kterém vyšel únik pouze Američance Jones a podařilo se jí získat rozhodující náskok, dojely do cílové rovinky ostatní závodnice ve skupině. Tereza v závěrečném finiši podlehla holandské závodnici Norbruis a skončila na výsledném třetím místě.

Poslední sobotní medaili, a to bronzovou, vybojovala večer handbikerka Kateřina Antošová. Katka se po dvou kolech probojovala na třetí místo, svým soupeřkám odjela a svůj náskok zvyšovala. Před ní byly jen dvě závodnice Brelsford a Kaluza, které se již Katce nepodařilo dojet a tak pořadí zůstalo nezměněné.

Všem závodníkům velmi blahopřejeme!!

Zítra pokračuje program MS silničním závodem kategorií C, B a T.

011

038

061

 

066

076

104

111

 

116

136