23 Úno

Atlety čeká první Grand Prix v sezóně 2023!

Závody Grand Prix ve Spojených arabských emirátech bývají zpravidla „otvírákem“ pro seriál závodů Grand Prix pod hlavičkou World Para Athletics. V letošním roce 2023 se ale první závody uskutečnily na počátku února v Tunisu, nicméně závody byly bez české účasti, tudíž je pro naše reprezentanty prvním velkým představením právě závod v Dubaji.


Po delší době je účast českých atletů střídmější, oproti předchozím rokům, letos se v Dubaji představí pouze čtyři reprezentanti.


Medailistka z LPH v Tokiu – Anna Luxová (F35) a Jaroslav Petrouš (F57) již v UAE nějakou dobu pobývají. Před samotným Grand Prix absolvovali tradiční mezinárodní mítink v Sharjahu a oba byli velmi úspěšní – Luxová zvítězila ve vrhu koulí a Petrouš bral stříbro v hodu diskem a bronz ve vrhu koulí. Nyní se ale oba sportovci již plně koncentrují na závody Grand Prix, které začínají 26.2.2023 – tedy již tuto neděli!


Druhá polovina výpravy dnes odletěla z Ruzyňského letiště v Praze – dvě účastnice LPH v Tokiu 2020 – Tereza Jakschová (T47) a Eva Datinská (F37) by měly dorazit do Spojených arabských emirátů krátce po půlnoci.


Aktuální výsledky a startovní listiny ze závodů bude možné sledovat zde: https://team-thomas.org/_erg23/Dubai/


Fotogalerie (zdroj: osobní galerie reprezentantů – Facebook):

Eva Datinská (vlevo) a Terka Jakschová (vpravo) krátce před odletem do Dubaje
Anička Luxová v plné přípravě na závody Grand Prix v Dubaji
Jarda Petrouš před odletem do Dubaje