18 Zář

4. mistrovství světa v cyklistice handicapovaných

Poslední den ještě zlato a bronzTřetím titulem mistra světa završil své úspěšné působení na 4. mistrovství světa v cyklistice handicapovaných Jiří Bouška, kategorie spastiků CP4, když poslední den šampionátu vyhrál silniční závod na 58 km. Úspěch přinesla dobrá spolupráce s týmovým kolegou Lubošem Jirkou, který ve finiši vybojoval bronzovou medaili ve shodném čase jako vítěz.
Úspěšná výprava Českého paralympijského výboru tak uzavřela svou mistrovskou bilanci na deseti medailích (5 – 3 – 2), čímž potvrdila svoji sounáležitost k absolutní cyklistické paralympijské špičce.
Nyní už se budou moci čeští reprezentanti soustředit na přípravu na 13. letní paralympijské hry, jež se uskuteční za necelé dva roky v Pekingu, a kam si většina výpravy svými výsledky v Aigle víceméně zajistila nominaci.
4. mistrovství světa v cyklistice handicapovaných se zúčastnilo na tři stovky reprezentantů ze 40 zemí.
Valná hromada delegátů národních paralympijských výborů, která se konala v Aigl v rámci světového šampionátu, rozhodla o přesunu paralympijské cyklistiky od Mezinárodního paralympijského výboru pod správu Mezinárodní cyklistické federace UCI.

Z výsledků českých reprezentantů 18.9. 2006:

Silniční závod na 58 km

Kategorie CP4 (spastici)
1. Jiří Bouška 1:33:51 hod.
3. Luboš Jirka 1:33:51 hod.

David Šnajdr
ČPV