12 Kvě

Výborné výsledky cyklistů ve světovém poháru, Ivo Koblasa 2. v silničním závodě

Český reprezentační tým handicapovaných cyklistů má za sebou účast v prvním kole Světového poháru v cyklistice 2019 v italské Corridonii a sezónu se českým závodníkům podařilo otevřít výbornými výsledky.

Nejlépe se dařilo Ivu Koblasovi (C2) a to v silničním závodě, kde se mu podařilo konečně protrhnout loňskou výsledkovou smůlu a vybojovat stříbrnou medaili! V nedělním deštivém dopoledni se o cenný kov popral ve spurtu s paralympijským vítězem a mistrem světa Kanaďanem Chernovem a Australanem Hicksem. O vítězi musela rozhodnout cílová kamera a vítězství nakonec bral Kanaďan, ale český závodník si veze domů zasloužené stříbro.

Skvělé výsledky zajeli Češi v časovce jednotlivců a většina obsadila příčku v TOP 10. Nepopulární „bramborovou“ medaili ale přesto výborné 4.místo vybojoval handbiker Patrik Jahoda (H1) a Kateřina Antošová (H3). Patrik Jahoda byl z výsledku trochu zklamaný, ale výsledný čas a nepatrný odstup od soupeřů jej přesvědčil, že jel závod velmi dobře. Bohužel silniční závod mu na náročné trati už příliš nevyšel a Patrik skončil na šestém místě.

Čtvrté místo zopakovala v silničním závodě Kateřina Antošová, která nám po závodě řekla: „Trasa závodu byla nezvykle technicky obtížná a vzhledem k hustému provozu a absenci oficiálního tréninku, nebylo možné si ji dopředu naplno natrénovat. Dostala přezdívku „horská dráha“, protože na hraně jednoho klesání jsme z handbiku přestali vidět, kam silnice pokračuje. V tomto místě mi tachometr v silničním závodě naměřil 88 km/h.“  A průběh svého závodu zhodnotila: „Hned po startu jsem se držela za Polkou, která mě v časovce předjela jen o 0,4 vteřiny. Mým cílem bylo dotáhnout se na Italku, která jela v dresu mistryně světa. To se mi také ve druhém kole podařilo. Na rovině jsem se jí pokusila utrhnout, bohužel nás v kopci zase dojela (a předjela). Bohužel jsem prohrála i svůj souboj s Renatou Kaluzou, která dojela třetí a na mě zbyla zase jen brambora. Nicméně mi tenhle závod dal motivaci  dál bojovat o umístění mezi nejlepšími třemi.“

V nejsilněji obsazené časovce v kategorii mužů H3, v konkurenci téměř 50 jezdců, se skvěle dařilo handbikerovi Tomáši Mošničkovi , který obsadil nejprve v časovce 10.příčku a poté se v sobotu výsledkově ještě o dvě příčky polepšil v silničním závodě, když zajel životní výsledek v podobě 8.místa. Tomáš si po celý závod hlídal kontakt se špičkou. Až do posledního kola bojoval o pódiové umístění. V druhé části záverečného stoupání se v posledním pátém kole projevila náročnost tratě, Tomáš bojoval až do posledních metrů a bylo z toho v konkurenci 45 závodníků krásné osmé místo.

Z tricyklistů se nejlépe dařilo Petrovi Bergerovi v kategorii T1, který dojel na 5.místě v časovce a Františkovi Kubínkovi v kategorii T2, který obsadil v silničním závodě šesté místo.

Ivo Koblasa
59992962_2316456641962178_7623769874719834112_n

Patrik Jahoda
60213845_10157354643488814_7924281370552041472_n