5 Zář

Úspěšný víkend českých cyklistů na Evropském poháru v cyklistice v Púchově

Tradiční mezinárodní závod na Slovensku opět přivítal cyklisty v rámci Evropského poháru. Na rozdíl od předchozích ročníků, které probíhaly v malebném prostředí Malej Fatry, letošní ročník byl přesunut do města Púchova nedaleko česko-slovenských hranic.

Z českých závodníků se nejlépe dařilo Ivovi Koblasovi, který opanoval silniční závod i závod v časovce a připsal si celkové vítězství v kategorii C2.

Stejně se dařilo i handbikerovi Tomáši Mošničkovi, který si na své konto rovněž připsal dvě první místa a celkové vítězství v kategorii H3.

Do závodního „sedla“ se po 3 letech vrátil i Michal Stark, nestor české paracyklistiky, který se nejen chystá objet všechny Evropské poháry podzimní části cyklistické sezóny, ale také posbírat cenné kovy, což dokázal i na Slovensku, kde bral dvě druhá místa a celkově stříbrnou medaili v kategorii C2.

V kategorii C5 kraloval slovenský reprezentant Ondrej Strečko, před Rusem Komotskiim a třetím Čechem Tomášem Mastíkem. Na pátém místě stejné kategorie skončil nováček v pelotonu Jiří Korenný, který teprve „ochutnává“ peloton handicapovaných cyklistů.

S většinou českých závodníků včetně reprezentantů se můžete setkat v Praze na Strahově ve dnech 29.-30.9.2018 při finálovém závodě Evropksého poháru v cyklistice 2018.

ivo koblasa