20 Kvě

Úspěch českých stolních tenistů na Slovakia Open

Jedním z nejprestižnějších turnajů ve stolním tenise v Evropě je každoročně turnaj Slovakia Open. I letos se na turnaji sešlo téměř 300 hráčů z celého světa a bojovalo o potřebné body do kvalifikačního žebříčku na letní paralympijské hry Rio 2016.

Na Slovensko odjeli i čtyři hráči ČATHS – Ivan Karabec, Dan Horut, Zbyněk Lambert a David Půlpán.

Jak se českým hráčům na Slovensku dařilo, jsme se zeptali Zbyňka Lamberta.:
MM Slovenska byl pro naši reprezentaci první akcí v tomto roce, který je posledním kvalifikačním rokem pro OH v Brazílii. Byl to turnaj s koeficientem 40. Pro nás byl atypický tím, že se letos hraje s plastovými míčky a ne celuloidovými. Tyto míčky jsou i o něco větší. Vzhledem k tomu, že se u nás ještě těmito míčky  nehrají soutěže mimo extraligy, tak jsme s tím měli velké problémy. Nyní je již po soutěžích a hráči nemusí plnit úkoly v oddílech, tak s nimi budou všichni trénovat a na dalších turnajích to bude lepší. Celkové hodnocení akce se dá brát jako úspěšné vzhledem k tomu, že se přivezly dvě medaile a hráči, kteří bojují o účast na OH své pozice obhájili.“

Doplňme, že v jednotlivcích se nejvíce dařilo Ivanu Karabcovi, který vybojovat krásné 3.místo a veze domů bronzovou medaili. Dan Horut probojoval až do čtvrtfinále.
Druhou bronzovou medaili vybojovala dvojice Horut – Lambert v soutěži družstev.

Blahopřejeme!

czech_07_08_13_Large