Plavání

Reprezentace:

Reprezentační team A:
Filip Coufal (S10)
Arnošt Petráček (S4)
Jan Povýšil (S4)
Běla Hlaváčková (S5)
Kateřina Komárková (S9)

Mládež:
Václav Krňávek
Marian Fiala

Realizační team:

Jaroslav Coufal
Andrea Věnseková
Miluše Kolesárová
Blanka Kalendová
Martin Břenda – asistent trenéra

 


Profily reprezentantů:


JMÉNO:    BĚLA HLAVÁČKOVÁ
NAROZEN/A:    1976
ZAMĚSTNÁNÍ:    firemní konzultant (I-DNES)
STAV/DĚTI:    vdaná/1
KONÍČKY:    vaření, četba
SPORT:   plavání
DISCIPLÍNA/Y:    50m volný zp. a znak, 100m volný zp. a prsa
KATEGORIE:   S5/SM5/SB4
SPORTUJI OD ROKU:    2001
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

  • LPH Peking 2008: 1. 50m znak, 1. 100m prsa, 2. 50m volný zp., 3. 100m volný zp.
  • LPH Athény 2004: 1. 50m znak
  • MS Durban 2006: 1. 50m znak, 2. 50m volný zp., 3. 100m prsa, 3. 100m volný zp.
  • MS Mar del Plata 2002: 1. 50m znak, 3. 50m volný zp., 3. 100m prsa

TRENÉR:    Andrea Věnseková, Roman Hakl
SK/TJ:    TJ Nola Teplice
OSOBNÍ SPONZOŘI:    LEXUM – oční klinika, AGCOM s.r.o., ROTARY Club Brno, Marius Pedersen a.s.ZAJÍMAVOSTI:    Členka představenstva Světla pro svět o.s.



JMÉNO:    ARNOŠT PETRÁČEK
NAROZEN/A:    1991
ZAMĚSTNÁNÍ:    student
STAV/DĚTI:    svobodný/bezdětný
KONÍČKY:    počítače, sport (kolo, lyže, plavání), cestování
SPORT:   plavání
DISCIPLÍNA/Y:    znak, delfín, volný způsob
KATEGORIE:   S4
SPORTUJI OD ROKU:    1998
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

  • 2. místo na 50 m delfín na MS

TRENÉR:    Veronika Šimečková
SK/TJ:    TJ Koh-i-noor České Budějovice



JMÉNO:    FILIP COUFAL
NAROZEN/A:    1989
ZAMĚSTNÁNÍ:    student
STAV/DĚTI:    svobodný/bezdětný
KONÍČKY:    historický šerm, historie
SPORT:   plavání
DISCIPLÍNA/Y:    50m,100m,400m volný způsob; 100m znak; 100m motýl , 200m polohový závod
KATEGORIE:   S 10, SB 9, SM 10
SPORTUJI OD ROKU:    1999
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

  • PH
  • 2004 Athény – 8. místo 200m polohový závod, člen finálové štafety na 4×100 volný způsob

  • MS 2006 JAR – 8.místo na 100m znak, finálová účast na 200 polohový závod
  • Držitel českého rekordu: 200m polohový závod, 100m znak, 100m motýl, člen štafety na 4×100 volný způsob, 100m volný způsob

TRENÉR:    Michael Neuwirth, Boris Neuwirth
SK/TJ:    TJ Rožnov pod Radhoštěm
RŮZNÉ:    příležitostně hraje divadlo s gymnaziálním souborem



JMÉNO:    JAN POVÝŠIL
NAROZEN/A:    1982
ZAMĚSTNÁNÍ:    plavec a fotograf
STAV/DĚTI:    svobodný/bezdětný
KONÍČKY:    fotografie, plavání, sport všeobecně,film, literatura(fantasy a sci-fi), historie
SPORT:   plavání
DISCIPLÍNA/Y:    50,100,200m volný způsob
KATEGORIE:   S 4
SPORTUJI OD ROKU:    1988 a 1998
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY:   

  • 2000 Sydney PH – bronz 100m volny způsob
  • 2001 Stockholm ME – 3 stříbrné 50,100,200m volný způsob
  • 2002 Mar del Plata (Arg.) – bronz 50m motýl
  • 2006 Durban(JAR) – dvakrát bronz 50m znak, 100m volný způsob

TRENÉR:    Jaroslava Passerová
SK/TJ:    v nejbližší době nejspíš USK Praha