10 Led

Soutěž organizace Czech Pole Sport Organization ve sportovním odvětví Pole Sport (Para pole)!

Rádi bychom Vám představili soutěž, kterou pořádá organizace Czech Pole Sport Organization ve sportovním odvětví Pole Sport (Para Pole). Jedná se o akrobacii na vertikální tyči, která snoubí atletiku, gymnastiku, sílu, flexibilitu a tanec.

 

O koho jde? Czech Pole Sport Organization je nezisková organizace založena za účelem splnění podmínek a přijetí k nadnárodní federaci IPSF (International Pole Sport Federation). Díky tomu může pořádat národní soutěž, ze které se čeští sportovci budou kvalifikovat na světový šampionát WPSC (World Pole Sport Championship) konaný v říjnu 2020 ve Švýcarsku.

 

Soutěžní historie: V roce 2006 provedla společnost Katie Coates průzkum, aby zjistila názor pole dancové komunity na zařazení Pole Sports mezi olympijské sporty; více než 10 000 hlasovalo pro. V roce 2008 začal Tim Trautman z USA spolupracovat s Katie na Mezinárodní Pole Sport federaci a termín Pole Sports navždy změnil vnímání pole dance z volnočasové aktivity na sportovní disciplínu na mezinárodní úrovni. Následně se začaly formovat národní federace a organizovaly se soutěžní týmy. V roce 2012 se konalo 1. mistrovství světa v Pole Sport s pouze 43 sportovci ze 14 zemí; pouze 5 mužů. V roce 2013 byla spuštěna kategorie juniorů se 7 sportovci. Jen o 5 let později, v roce 2017, došlo k nárůstu o více než 80% v kategorii mládeže; na pódiu World Pole Sports soutěžilo celkem 229 sportovců z 36 zemí!

 

O co přesně jde? Vedle ostatních kategorií rozdělených dle věku nebo pohlaví existuje vypsaná kategorie Para Pole – pro všechny nadšené příznivce sportu s jakýmkoliv handicapem. V této kategorii máme dvě úspěšné soutěžící z České republiky, Danielu Pecinovou a Soňu Bunovou a všichni by rádi na pódiu uvítali i další soutěžící a samozřejmě i děvčata by byla ráda za větší konkurenci.

Soutěž se bude konat v Praze, ve sportovní hale Oáza, ul. Jeremenkova, dne 3.5.2020.

 

Zde: IPSF Code of Points najdete pravidla, ve kterých je na posledních dvou stranách popsáno hodnocení a informace pro soutěžící v kategorii Para Pole.

 

Přihlášku je nutné odeslat do 31.1.2020. Zároveň je se studii Pole Heaven a B-Pole studio dohodnutá příprava soutěžících za zvýhodněných podmínek.

 

Zde se můžete podívat na sportovní výkony některých soutěžících z Parapole kategorie:

Daniela Pecinová https://www.youtube.com/watch?v=6BveUMCEEE0

Erin Clark (Španělsko) https://www.youtube.com/watch?v=0eV3_HM48Hk

Laura Reyes (Španělsko) https://www.youtube.com/watch?v=8wob_293QT0

Andrew Gregory (Anglie) https://www.youtube.com/watch?v=kkStDHH1jOU

 

Více informací naleznete na http://czechpolesport.cz/ nebo kontaktujte přímo Czech Pole Sport Organization na: info@czechpolesport.org

 

Za organizační tým:

Anna Galkina, Kara Katz a Michaela Hrbáčová

 

Foto (ilustrační, zdroj: www.youtube.com):

Výsledek obrázku pro parapole