31 Říj

Aleš Kisý veze z mistrovství světa bronzovou medaili

Koulař Aleš Kisý vybojoval ve čtvrtek třetí místo ve vrhu koulí výkonem 7,69 m a veze domů bronzovou medaili. Pro Aleše je to po čtvrtém místě v Londýne a MS v Lyonu konečně zase cenný kov. Porazili jej jen Řek Fernandez 8,35m a Američan Severn s 8,14 m.

Ostatním členům výpravy ČATHS se bohužel nedařilo. Medailové ambice měli kuželkáři Běleš, Zvolánek a Vaněk, neúprosná vedra je však zastavila. Kluci měli problém nejen s horkem ale i po technické stránce, protože lepení, které používají na úchop kuželky se v katarské výhni roztékalo a nelepilo. Ostatní soupeři mají tu výhodu, že kuželku v dlani lepit nemusí a tak tento problém neřešili. Nakonec s výkony daleko za svými maximy čeští atleti skončili na 6.místě Martin Zvolánek, 7. Jan Vaněk a desátém Radim Běleš.

Eva Kacanu nastupovala v soutěži ve vrhu koulí kategorie F54. I přes stoupající formu z posledních týdnů a výkony daleko za 6 m se Evě nepodařilo tuto hranici v soutěži překonat. Horko si vybralo svou daň a Eva skončila na šestém místě s výkonem 5,87.

Jaroslav Petrouš po překlasifikaci nastupoval do soutěže v hodu diskem kategorie F42, kde výkonem 35,38m obsadil desáté místo.

Dva bronzy přiváží i atleti z SH – Grézl z vrhu koulí a Petr Vrátil z hodu oštěpem. Eva Berná skončila ve vrhu koulí nepopulární čtvrté místo.

IMG_2070

IMG_2054

IMG_2069