22 Bře

V Riu začíná mistrovství světa handicapovaných cyklistů na dráze!

Olympijský velodrom v Riu de Janeiru bude od středy dějištěm dráhového Mistrovství světa handicapovaných cyklistů.

Českou republiku bude reprezentovat jediný zástupce, závodník Favoritu Brno a člen České asociace tělesně handicapovaných cyklistů, Ivo Koblasa.

Koblasa, závodící v kategorii C2 bude startovat v těchto disciplínách: stíhací závod na 3000m, scratch a závod na 1000 metrů ve kterém získal v minulém roce světový bronz. V Riu Iva doprovází zkušená dvojice dráhových trenérů, Jaroslav Bláha a Lukáš Thun.

„Reprezentační tým handicapovaných cyklistů prodělává, po ukončení kariéry Jiřího Ježka  generační obměnu, která může trvat i několik let. Ivo je tak v současné době jediným českým handicapovaným cyklistou, který je schopen konkurovat světové špičce v kategoriích stojících cyklistů a pevně věřím, že se mu podaří nejenom znovu bojovat o některou z medailí, ale moc bych mu přál duhový trikot mistra světa, který mu doposud ve sbírce úspěchů chybí. Talent i výkonnostní parametry na to  má.“ doplňuje šéftrenér cyklistické reprezentace tělesně handicapovaných cyklistů, Viktor Zapletal.

Rio de Janeiro se pořadatelstvím dráhového mistrovství světa handicapovaných cyklistů snaží naplnit své prohlášení a představy o následném využití olympijských a paralympijských sportovišť.

V případě velodromu v Riu, který je nádhernou, moderní stavbou to rozhodně ale nebylo jednoduché. Velodrom totiž v uplynulých 12 měsících hned 2x (!) vyhořel. Brazilcům se ovšem jejich záměr podařilo realizovat, za což si zaslouží respekt.

Mundial de Paraciclismo de Pista