6 Čer

Vřelé dík společnosti ING za podporu – Pevnost Troja event

Dne 05.06.2019 se zástupci České asociace tělesně handicapovaných sportovců účastnili team-buildingového eventu  v pražské Troji.

 

Celá akce se nesla v duchu „Pevnosti Boyard“ – Otec Fura, společně s jeho pravou rukou – Paklíčem, na úvod představili 25 obtížných úkolů. Při jejich úspěšném splnění získávaly týmy důležité indicie, které hrály klíčovou roli v poslední fázi eventu. Otec Fura představil tajemnou truhlu, ve které se skrývalo tajemství. Tato truhla byla ovšem zamknuta na 16 zámků (celkem soutěžilo 16 týmů) a každému týmu byla přidělena poslední hádanka. Za správnou odpověď obdržel tým jeden klíč k odemknutí truhličky. K otevření bylo potřeba otevřít všech 16 zámků, tedy 16 správných odpovědí.

 

K milému překvapení všech zúčastněných se nakonec podařilo odpovědět na všechny záludné hádanky otce Fury. Truhla skrývala velmi štědrý šek, který zástupci ING v rámci slavnostního vyhlášení předali ČATHS.

 

Celé akce se zúčastnilo 16 týmů a celkem bezmála 300 lidí.

 

Soutěžící (zaměstnanci ING) měli také možnost vyzkoušet sportovní aktivity, u kterých je doprovázeli sportovci, trenéři, nebo asistenti z řad ČATHS.

 

1) lukostřelba - o lukostřelbu byl mezi soutěžícími velký zájem. Na odborné konzultace byl k dispozici zkušený paralukostřelec Vláďa Čáp – mistr ČR a člen Výkonného výboru ČATHS, který v horkém dni poskytoval cenné rady a ochotně zodpovídal dotazy zvědavých soutěžících.

2) handbike – ze závažných zdravotních důvodů na poslední chvíli odřekl svou účast Václav Antal – jeden z našich nejlepších handbikerů, který se bohužel nemohl dostavit, nicméně ani to neodradilo soutěžící k vyzkoušení handbiku, který patřil k jednom z nejnavštěvovanějších stanovišť.

3) atletika – vrh koulí – jsme moc rádi, že při vrhu koulí mohla pomáhat Adélka Učňová. Mladá a nadějná atletka byla ve velmi horkém dni ochotná pomáhat soutěžícím ve správném provedení vrhu.

4) boccia – boccia vzbuzovala mezi přítomnými opravdu velký zájem. Pořadatelům se podařilo zajistit tělocvičnu, ve které Pavla Vrbova (trenérka boccii), společně se sportovci (Simona Blažková, Fanda Serbus a Jiřina Krejbichová) připravila podmínky, které simulovaly prostředí boccii. Na sport, který „nezasvěceným“ může připomínat petanque, byla fronta téměř po celou dobu eventu. Nutno také poznamenat, že se žádnému ze soutěžících se nepodařilo našeho sportovce porazit. :-)

 

Ještě jednou bychom rádi chtěli vyjádřit obrovské DÍK, které patří ING! Poděkování je vyjádřeno také za sportovce, kteří díky vaší podpoře mohou odcestovat na zahraniční velké akce.

 

Fotodokumetace z eventu:

IMG_1525 IMG_1483 IMG_1494 IMG_1499 IMG_1500 IMG_1507 IMG_1511 IMG_1515 IMG_1520 IMG_1522 IMG_1524