15 Kvě

Veřejnost má možnost poměřit své síly s mistrem světa a čerstvým vítězem SP, Jiřím Ježkem, při silničním cyklomaratonu MAMUT TOUR

V sobotu 18. května odstartuje z náměstí TGM v Přerově již osmý ročník největšího silničního vytrvaleckého podniku konaného na Moravě, tradiční Mamut Tour a pátý ročník jeho bikové obdoby – Mamut Bike.

Silničáři odstartují v 8:00, bikeři v 8:30 a na trati budete moci změřit své síly i s našimi nejlepšími handicapovanými cyklisty – zejména s paralympijským vítězem a mistrem světa Jiřím Ježkem a s mladým reprezentantem Radimem Pavlíkem. Na bikové trati pak, v kategorii veteránů :-) , bude závodit i trenér cyklistické reprezentace handicapovaných, Viktor Zapletal.
Silniční trať s dvěma horskými prémiemi měří 217km, ale pro širokou skupinu cyklistů s menší výkonností je připravena i nadační padesátikilometrová trať s názvem Krtek Tour, na podporu onkologicky nemocným dětem, kterou zvládnou i rodiny s dětmi.
Na start závodu se kromě našich reprezentantů postaví vytrvalci ze Slovenska, Francie, Polska i Rakouska a přední čeští cyklisté z týmů Sparty, Dukly Praha, Color Brna, kteří budou mít ve svém středu vítěze loňského ročníku, reprezentanta Pavla Zittu.
První jezdce z nejdelší trasy můžeme čekat v cíli na přerovském Výstavišti po čtrnácté hodině. V areálu Výstaviště bude také až do večerních hodin probíhat doprovodný program.


ILUSTRAČNÍ FOTO: Jiří Ježek