15 Čvc

V úvodní časovce světového poháru v Bilbau se českým handicapovaným cyklistům velmi dařilo !

Baskitské Bilbao je dějištěm finálového podniku Světového poháru handicapovaných cyklistů. V páteční časovce jednotlivců nastoupilo ke svým jízdám 12 českých jezdců.

V kategorii handbike H1 se v dopoledním bloku jako první z Čechů na start postavil náš nejlepší handbiker současnosti, Patrik Jahoda, který zajel vynikající jízdu a s více jak půlminutovým náskokem zvítězil před Finem Polvim a Rakušanem Bachmaierem. Po letošním vítězství v silničním závodě na SP v Ostende a druhém místě v časovce rovněž v Ostende, je to Patrikova již třetí medaile z podniků světového poháru 2016.

Jako další z českých nadějí nastoupil do časovky Ivo Koblasa v kategorii C2. Ve velmi napínavém souboji Ivo nestačil pouze na irského závodníka Lynche, který zvítězil nad Ivem jen o 14 vteřin a na českého závodníka „zbyla“ stříbrná medaile. Třetí příčku obsadil Angličan Price.

Stoupající formu před hrami v Riu potvrdili další dva čeští jezdci – Jiří Ježek (C4) a Tomáš Kajnar (C5). Oběma závodníkům unikla medaile jen o vlásek. Jirkovi Ježkovi chyběly ke stupňům vítězů jen necelé 3 vteřiny. Oba dva si tak odváží z Bilbaa nepopulární čtvrté místo a bramborovou medaili. V kategorii C4 zvítězil fenomén posledních dvou let Slovák Josef Metelka a v kategorii C5 neporazitelný Rakušan Eibeck.

Další z letošních účastníků letních paralympijských her David Vondráček vybojoval v kategorii tricyklů svůj letošní první cenný kov, když zajel druhý nejlepší čas a sklonil se jen před jihoafrickým jezdcem Viljoenem.

V ženách se dařilo Tereze Diepoldové (C2), která zvítězila s více než minutovým náskokem před Němkou Marzinke. V závodě tricyklů kategorie T2 zvítězila Lada Ekrtová před Argentinkou Oterovou.