8 Zář

V Ostravě se rozběhl mezinárodní turnaj ve stolním tenise Czech Open 2017

Tradiční mezinárodní turnaj kategorie F20 Czech Open v Ostravě má letos v pořadí již 12.ročník a je tradičně obsazen hráči a hráčkami z celého světa.

Včera a dnes byly na programu dvouhry a čeští hráči v nich vybojovali řadu medailí a úspěchů.

Nejcenější kov vybojoval René Tauš (M5), když porazil Argentince Romera ve finále 3:0.

Vítězství na “domácím turnaji“ uteklo i Ivanu Karabcovi. Jeho finálovým přemožitelem byl svěřence Lucjana Blaszcyka Polák Igor Misztal.

Až ve finále našel přemožitele i Daniel Horut, kterého ostravský turnaj zastihl ve velké pohodě. Horut nejprve v semifinále pomstil svého kolegu Lemberta, když vyřadil Japonce Šibasakiho 3:1. „Hodně mi pomohlo, že jsem si mohl Japonce prohlédnout ve včerejším utkání se Zbyňkem Lambertem. Věděl jsem jak na něho, a pokud jsem dodržoval taktiku, měl jsem navrch,“ přiznal Daniel Horut. Ve finále český reprezentant sehrál vyrovnanou partii s Michajlo Popovem, leč nakonec se z vítězství 3:2 na sety radoval favorizovaný Ukrajinec.

Další české medaile mají bronzovou hodnotu. Postarali se o ně třiadvacetiletý David Půlpán (MS9) a vozíčkář Martin Zvolánek (MS2). V odpoledních hodinách budou na Czech Open Para Table Tennis 2017 v Ostravě rozehrány soutěže družstev.

Zdroj a foto : www.stolnitenis.cz

HORUTA-Daniel-CZE-and-coach_MG_1634-1024x739