11 Kvě

Tři finálové turnaje Euroleague

Ve dnech 28.-30.4.2017 byla odehrána trojce finálových turnajů EuroLeague, kde měla Česká republika zástupce jednotlivců v zahraničních týmech, ale také premiérově tým WBS Pardubice.

Ondra Pliska s týmem Sc Meaux bf (FRA) odehrál finálový turnaj André Vergauwen Cup. Bohužel Ondrův tým ve skupině prohrál všechna utkání, i když v několika případech velmi těsným rozdílem. V závěrečném utkání s domácím Toulouse I.C. si výhrou zajistili konečné 7.místo.
Výsledky: http://competitions.iwbf-europe.org/index.php/avc-home-menu

Petr Tuček s týmem BKIS Nevsky Alliance (RUS) odehrál v Turecku finálový turnaj Willi Brinkmann Cup. Ani Petr se svým týmem nedosáhl ve skupině na výhru, ale připsal si ji v závěrečném utkání o umístění proti Beit-Halochem Haifa a obsadil tak 7.místo.
Výsledky: http://competitions.iwbf-europe.org/index.php/wbc-home-menu

WBS Pardubice odehráli ve španělském Vigu finálový turnaj Challenge Cup. Už postup ze základní skupiny byl velkým úspěchem týmu a tak se hráči vypravili sbírat zkušenosti do Evropy. V několika případech se jednalo o porovnávání „amatérského týmu“ a profesionálního týmu. I tak se hráči s cestováním a porcí zápasů poprali statečně. Tým navíc odletěl k Challenge Cupu bez své opory Míry Šperka. Cennou výhru si nakonec WBS Pardubice vybojovali v závěrečném utkání proti SC Devedo (Nizozemsko) a odváží ze Španělska 7.místo.
Výsledky a videa: http://competitions.iwbf-europe.org/index.php/chc-home-menu
Fotogalerie WBS Pardubice: https://www.facebook.com/wbspardubice

https://sport.aktualne.cz/parasport/pardubicti-basketbaliste-zakoncili-tazeni-euroligou-predposl/r~29b5e812303a11e7b58d0025900fea04/

Česká asociace basketbalu na vozíku děkuje všem za reprezentaci českého basketbalu na vozíku!

soustředění nymburk