22 Čec

Technický přestup roku – Jiří Ježek bude používat komponenty SRAM

Technickým přestupem roku můžeme nazvat dohodu mezi mistrem světa a paralympijským vítězem Jiřím Ježkem a panem Jaroslavem Žitným, jehož firma CykloŽitný je výhradním dovozcem značky SRAM do České republiky.

Jiří Ježek hodnotí začínající spolupráci následovně: „Těším se, že budu moci v Pekingu využívat momentálně nejlepší komponenty na světě. Komponenty ze sady SRAM RED jsou nejpropracovanějšími a nejlehčími součástkami na trhu. Díky panu Žitnému se mi tak otevírá možnost použít na svých rámech DURATEC ty nejšpičkovější komponenty SRAM RED. Budu se snažit, aby mé výkony odpovídaly tomu, na čem jezdím. To je v případě rámů DURATEC a komponentů SRAM RED dosti zavazující. Ale já ten závazek rád přijímám a panu Žitnému moc děkuji!“
Jirka bude od příštího týdne na všech kolech používat komponentové sady SRAM RED. SRAM RED je prakticky to nejlepší, co je na současném trhu k dispozici. Jedná se o luxusní sadu extrémně lehkých a špičkově propracovaných komponentů. Vše navíc umocňuje agresivní design celé sady, kdy okamžitou pozornost upoutají karbonové kliky.
„SRAM RED je v cyklistice něco jako Ferrari mezi auty. Designem počínaje a cenou konče. Nabídku od Jardy Žitného, jehož firma CykloŽitný SRAM v České republice zastupuje, vnímám jako veliké uznání a respekt k výkonům Jirky“ hodnotí tuto revoluční změnu reprezentační trenér Viktor Zapletal.