24 Kvě

Střelci vezou z Hannoveru tři cenné kovy!!

Střelecká soutěž IPC konaná 5. – 10. 5. za účasti 139 střelců z 33 států světa se konala na jedné z nejlépe vybavených evropských střelnic v Hannoveru, kde se střílelo na elektronické terče a probíhala dle pravidel ISSF/IPC.

V českých barvách se představili tři střelci –  Jakub Kosek, Vladimír Marčan a Roman Gronský.

Po letech hubených tentokrát český reprezentační tým sklízel medailové žně. Nejúspěšnějším z Čechů se stal nováček týmu Jakub Kosek, který veze domů stříbro z individuální disciplíny P5 a dva cenné kovy z týmových soutěží v podobě zlata a bronzu.

Více ve zprávě od šéfa sekce střelby a zároveň reprezentanta ve střelbě Vladimíra Marčana:

„První střelecký den začal disciplínou P3/SP30+30 ran na 25 metrů, v které si Jakub Kosek vystřílel 11. místo za 543 bodů a získal účastnické místo na MS 2018. Družstvo ve složení Kosek, Konečný a Gronský se postavili na stupně vítězů za 3. místo, když porazili družstvo Makedonie.                                                                                                                                    Druhý střelecký den pokračoval disciplínou P5/StVzPi 40 ran na 10 metrů, do které jsme vkládali největší naděje, a ty se naplnily. Kosek v novém českém rekordu 348 bodů si vystřílel stříbrnou medaili a s Vladimírem Marčanem, který nastřílel 324 bodů, splnili nominační limit k účasti na MS v roce 2018. V této disciplíně je skvěle doplnil František Konečný s 320 body a cinklo zlato v soutěži družstev, které porazilo favorizované Poláky i Němce. “                                                                                                                                 

Hannover 1.místo P5

Hannover 2.místo P3 Kosek

Hannover 3.místo P3

Hannover střelci s trenérem

Hannover tým P5 s Jaruškou