18 Úno

Skvělé! Start sezóny se českým atletům na IWAS World Games podařil nad očekávání!

Skvělé! Start sezóny se českým atletům na IWAS World Games podařil nad očekávání!

Každý sportovec si přeje zahájit sezónu ve velké formě a plynule navázat na předsezónní přípravu. Přesně to se podařilo českým atletům, kteří poslední 4 dny „potili krev“ na horké půdě v Sharjahu, ve Spojených arabských emirátech.

Světové hry měly původně odstartovat hodem kuželkou, nicméně z technických důvodů byly závody přesunuty na další den. Tato nepříjemnost ovšem naše sportovce vůbec nerozhodila – Radim Běleš, jeden ze spolufavoritů závodu, předvedl posledním pokusem výkon 25,35m (796 bodů) a vybojoval krásné stříbro pro naše barvy. Stejně tak bronz z „kuželky“ putuje do ČR – a to díky velmi dobrému výkonu Fandy Serbuse (výkon 27,91m – 709 bodů). Dokonce i „bramborová medaile“ připadla Čechům, když Michal Enge zabojoval posledním hodem 21,70m (586 bodů). Nováček v týmu – Artur Kisela – nabral cenné zkušenosti a v kuželce se umístil na solidním 7. místě.

Radim Běleš s Michalem Engem spolu soutěžili také v hodu diskem. Radim Běleš získal opět krásné stříbro (výkon 9,13m). Michal Enge si spravil chuť právě v hodu diskem – smutek ze čtvrtého místa v kuželce hodil za hlavu, neboť poslal disk do vzdálenosti 5,75m a bral krásný bronz! Také Fanda Serbus a Artur Kisela chtěli navázat na dobré výkony v hodu kuželkou. Fanda byl velmi blízko medaile povedeným výkonem 15,98m, ovšem těsně skončil čtvrtý. Artur Kisela dokončil závod na sympatické sedmé příčce.

Obrovským úspěchem skončil IWAS World Games pro Jardu Petrouše. Nejen, že vybojoval stříbrnou medaili ve vrhu koulí (11,61m) a fantastickou zlatou v hodu diskem (44,79m), ale oba výkony byly zároveň českými rekordy! Jarda před sezónou naznačoval, že rok 2019 pro něj bude velmi úspěšný a výkony na IWAS World Games jeho slova potvrzují!

Další sportovec, kterému se Světové hry nesmírně podařily, je Mirka Obrová. Mirka v Sharjahu bojovala společně s její trenérkou Anetou Inochovskou a jejich spolupráce přinesla ovoce! Mirka zakončila IWAS World Games se dvěma zlatými medailemi v disku (19,18m) a oštěpu (13,80m)! S Mirkou Obrovou bojovala ve stejné kategorii (Masters, ženy) také Eva Kacanu. Eva patřila k favoritkám zejména ve vrhu koulí, který ovládla výkonem 5,10m a přidala do sbírky medailí ČR další zlato! Eva Kacanu rozšiřovala sbírku medailí pro naši zemi i nadále – v oštěpu (8,98m) brala celkové stříbro a zaostala pouze za Mirkou Obrovou. Stejně tak tomu bylo i v hodu diskem (10,68m) – tedy další stříbrná radost pro české barvy!

Dobré umístění se očekávalo také od Aničky Muzikové. Pod dohledem trenéra Pavla Martínka získala krásný bronz v hodu kuželkou (16,67) a oba mohli být naprosto spokojení! Anička se poté pokoušela překvapit v hodu diskem, kde i přes solidní výkon 6,79m zakončila své působení na IWAS World Games na 6. místě.

O překvapení se postaral jeden z nováčků výpravy – Jan Majo, který v hodu oštěpem (13,57m) dosáhl na úžasný bronz a zaostal pouze za Českou dvojicí ze Spastic Handicap (Douda, Dvořák).

Pozadu nezůstali ani zkušení borci jako Standa Náčin, nebo Dušan Ščambura. Oběma borcům se závody IWAS World Games podařily. V oštěpu (21,93m, 611 bodů) se Dušan umístil na celkovém třetím místě a domů veze bronz! Standa s výkonem 12,98m (170 bodů) obsadil sedmou příčku. Oba sportovci bojovali v kategorii Masters o medaile také ve vrhu koulí, kde se Standovi Náčinovi podařilo umístit na třetím místě a odveze si domů do Zlína vytoužený bronz! Jeho reprezentační kolega – Dušan Ščambura – skončil dokonce ještě o stupínek výše a ke svému bronzu z oštěpu přidal také stříbro právě ve vrhu koulí! Standa Náčin se ještě pokoušel přidat do sbírky cenný kov v hodu diskem, kde ale skončil celkově pátý.

Další medaile přidával do sbírky ČR také Spastic Handicap – konkrétně: Martin Dvořák, Marek Douda, Eva Datinská a Michal Pallag.

 

ZDE můžete najít celkové umístění ČR na IWAS World Games 2019 v Sharjahu.

ČR se umístila na fantastickém 4. místě s následující statistikou:

Zlaté medaile: 7

Stříbrné medaile: 9

Bronzové medaile: 7

CELKEM: 23 medailí

Zde najdete celkové výsledky z akce IWAS World Games 2019

 

Foto (zdroj: archiv sportovců):

aneta a mirka

Anička

Dvořka

Fanda + Anička

Jarda 01

Jarda 02

medaile

Radim

stadion

vlajky ČR