8 Srp

Před MS ladí Ježek formu mezi profesionály

Před nadcházejícím mistrovstvím světa hendikepovaných cyklistů, které začíná 19.srpna ve francouzském Bordeaux ukazuje Jiří Ježek slibnou formu. Po celkovém vítězství v letošním Evropském poháru se v poslední fázi přípravy zúčastnil závodu s těmi nejlepšími zdravými profesionály.

V pátek Ježek startoval na jednom z tradičních prestižních kritérií po Tour de France, v německém Rhede. Nočního závodu na 80km v historickém centru města se účastnili hvězdy profesionálního pelotonu Andreas Klöden, Fabian Wegmann, dráhoví mistři světa Bruno Risi, Franco Marvulli či Stefan Steinweg. Mezi šedesátkou špičkových závodníků dojel náš úspěšný paralympionik na 32.místě, což však nebylo tak důležité, jako potlesk tisíců diváků, kteří tak ocenili jeho předvedený obdivuhodný výkon. Vždy, když se v profesionálním pelotonu objeví hendikepovaný Jiří Ježek, dostává závod pro většinu diváků i jiný rozměr. „Jsem šťastný, že jsem si svými výkony vybudoval tuto unikátní pozici mezi špičkovými profesionály. Mohu tak dávat skvělý příklad, že pokud je vůle a touha, lze překonat i zdánlivě nepřekonatelné překážky! Navíc mi to dává obrovské sebevědomí pro nejvyšší cíle v paralympijském pelotonu. Jsem vděčný všem, kteří mi pomáhají dělat cyklistiku na té nejvyšší úrovni. A pokud tím mohu někoho motivovat, dává to mému sportu ještě větší smysl.“
Na mistrovství světa hendikepovaných by měl Jiří Ježek patřit k největším kandidátům na nejvyšší umístění jak v dráhových, tak i v silničních disciplínách. A určitě bude silnou oporou stále se rozrůstajícího a světově velice úspěšného reprezentačního týmu ČR.


Stupně vítězů – 1. Andreas Klöden (Astana), 2. Fabian Wegmann (Gerolsteiner), 3.Marcel Sieberg (Milram) a Jiří Ježek


Nejpopulárnější fanoušek z Tour de France – „Ďábel“ Didi Senft


City Nacht Rhede 2007