3 Čec

Nové Město nad Metují hlavním městem paralympijské lukostřelby

V pondělí 2.července 2018 byl slavnostně zahájen Světový žebříčkový turnaj a Evropský pohár v paralympijské lukostřelbě.

Pořádající Sportovní klub Nové Město nad Metují přivítal 177 lukostřelců a 110 členů realizačních týmů z 31 zemí. Lukostřelci bojují o body do světového žebříčku a druhý rok také o pořadí v Evropském poháru, jehož první kolo proběhlo v červnu v italské Olbii a druhé závěrečné kolo nyní v Novém Městě.

Jednotlivé kategorie kladkových a reflexních luků mužů a žen střílí od úterý 3. do soboty 7.července kvalifikace a eliminace na 50 resp. 70m s vyvrcholením soutěží družstev ve čtvrtek a pátek a s rozstřely o medaile jednotlivců v sobotu.

Na startu je také kompletní česká reprezentace v čele s nejúspěšnějším lukostřelcem Davidem Drahonínským.

Vyhlášení nejlepších družstev proběhne v pátek v podvečer, jednotlivců v sobotu odpoledne.

V rámci doprovodného programu pořadatelé připravili výuku lukostřelby pro veřejnost od čtvrtka do soboty, v pátek barbecue v areálu SK s živou hudbou v podání místních kapel „Pap´n´dekl“ a „Antree“ a na sobotu koncert kapely „The Beatles revival“ na historickém Husově náměstí zakončený ohňostrojem.

Finále v pátek a v sobotu budeme vysílat živě v internetovém přenosu.

Výsledky, fotky, program a komentáře je možné sledovat na  www.ianseo.net nebo na facebooku akce „lukostřelba Nové Město nad Metují 2018 – World Ranking Tournament CZE“.

Ředitel turnaje David Šnajdr shrnul význam této špičkové akce pro handicapované sportovce: „Vedle špičkových výkonů nejlepších lukostřelců světa je turnaj tradiční příležitostí pro klasifikace, diskuze o pravidlech, o rozvoji paralympismu nebo k setkávání hned několika generací nejen českých paralympioniků. A v neposlední řadě k setkávání účastníků na půdorysu jazykové, kulturní, náboženské a zvykové různorodosti.“
Pořadatelé vysoko oceňují fakt, že se turnaj těší nebývalému zájmu zejména Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

IMG_2556