24 Led

Nominační kritéria cyklistiky a handbike pro rok 2015 a nominace na dráhové MS 2015

Komise handicapovaných ČSC na svém zasedání dne 14. ledna 2015 přijala velmi důležitá usnesení.
Především jde o nadsvazová Nominační kritéria pro silniční i dráhové Mistrovství světa 2015 pro kategorie C5 – C1. Nutno dodat, že po mnoha letech sporů a nejasností jde o výrazný posun v mezisvazových jednáních.
Během působení bývalého předsedy Komise handicapovaných ČSC Františka Janoucha z Federace Spastic handicap, nebyly přijaty, přes veškerou snahu ČATHS, žádná objektivní a nestranná kritéria pro nominace cyklistů k vrcholným závodům. To se nyní mění a jezdci mají v otázce nominací jasno.

Dalším důležitým bodem, který Komise přijala je také nominace závodníků pro blížící se MS na dráze v nizozemském Apeldoornu.

ČATHS budou reprezentovat tito jezdci:
C5 Tomáš Kajnar (1 km, 4 km)
C4 Jiří Ježek (1 km, 4 km, scratch, OH team sprint)
C2 Michal Stark (3 km)
C2 Tereza Diepoldová (1km, 3 km)

Důležitým usnesením je také skutečnost, že Komise handicapovaných ČSC přijme na svém dalším zasedání nezpochybnitelná nominační kritéria pro letní paralympijské hry v Rio de Janeiru.

I tímto usnesením by měly být, alespoň v cyklistice, ukončeny nesmyslné a tradiční mezisvazové, předparalympijské hádky o tom, kdo by tak asi na LPH mohl závodit a proč…

Reprezentační trenér Viktor Zapletal zároveň zveřejnil nominační kritéria pro kategorie HANDBIKE v sezóně 2015 pro SP a MS.

Zápis jednání Komise handicapovaných ČSC ZDE:Zápis jednání komise handicap 14 1 2015
Nominační kritéria MS silnice 2015 pro kategorie C5 – C1  ZDE
Nominační kritéria pro SP a MS 2015 handbike ZDE

WORLD TRACK