17 Čec

Matador české atletiky Radim Běleš pátý v hodu kuželkou na MS Londýn 2017

V pondělí měla česká výprava v Londýně trojí zastoupení v naší velmi silné disciplíně – hodu kuželkou mužů kategori F51. Do závodu nastoupilo 11 borců včetně všech medailistů z paralympijských her Rio 2016. V českých barvách se představili Radim Běleš, několikanásobný medailista z MS i PH a dva nováčci na půdě mistrovství světa Michal Enge a Martin Zach.

To že to dnes bude na olympijském stadionu v Londýně „lítat“ daleko bylo zřejmé hned po prvních třech pokusech slovenského závodníka Kureji, který poslal svou kuželku až za hranici 29 metrů! Co ale zřejmě nikdo nečekal, že hned druhý pokus paralympijského vítěze Srba Dimitrijeviče zalétne do, před pár lety pro kvadruplegiky téměř nemyslitelné, vzdálenosti 31,99 m! Srbský závodník tímto hodem opět překonal svůj vlastní světový rekord.

Z našich závodníků se nejlépe dařilo Radimovi Bělešovi (mimochodem ještě na PH v Londýně držel Radim také světový rekord v hodnotě 26,67 m.. pozn.red.), který si prvním hodem v soutěži nejen zlepšil svůj osobní rekord na hodnotu 27,03 m, ale tento výkon jej udržel na skvělé páté příčce.

Michal Enge i Martin Zach se důstojně „prali“ o postup do finále. Ten se nakonec podařil Michalovi, když třetím pokusem hodil kuželku do vzdálenosti 24,86 m a s tímto výkonem nakonec obsadil celkové osmé místo. Martinovi pověstná kapka štěstí chyběla a zůstal těsně před branami postupu do finále výkonem 24,46 m. Bohužel se nepodařilo klukům trefit se do svých letošních nejlepších výkonů, které by je ve výsledkové listině posunuly o dost výš.

Vítězem se tedy stal Srb Dimitrijevič – 31,99m, před Indonézanem Kumarem 30,25m a dalším Srbem Mitičem – 29,06m.

Celkové výsledky hodu kuželkou naleznete ZDE

radim běleš