30 Bře

Liga bez bariér

Dne 21.3. 2010 proběhlo v Praze první kolo Ligy bez bariér. Liga bez bariér je dlouhodobý turnaj družstev, ze kterého vzejde MR družstev.

Je rozdělena do dvou skupin. My jsme v první skupině. Druhá skupina Moravská hraje v jiných termínech. Závěrečné finálové zápasy o umístění proběhnou od 17.9. do 19.9. v Jičíně.
Po letech se tohoto dlouhodobého klání zúčastní i družstvo ČATHS. Je to důsledek řady jednání mezi zástupci ČATHS a ČSTPS. V dubnu letošního roku bude uspořádáno i společné MR jednotlivců v Hodoníně.

Do herny Elizza Praha se sjelo 8 družstev 1. skupiny a měřily své síly v prvním kole.
Na začátku proběhl turnaj, ve kterém startoval z každého družstva jeden hráč a hrál s vylosovanou osobností z řad herců. Turnaj byl formou k.o.. Systém byl, že hráli aktivní hráči proti sobě a osobnosti též proti sobě. Při nerozhodném stavu po dvou zápasech se hrála čtyřhra. V tomto klání jsme obsadili první místo.
Po tomto odpočinkovém turnaji se rozehrály samotné zápasy družstev. My jsme v prvním kole měli družstvo TJ Čechie Hradec Králové. Výsledek byl 16 : 2 ve prospěch našeho družstva. Hráli jsme ve složení Jaroslava Janečková, Daniel Horut, Josef Przeczek a Zbyněk Lambert. Body za vítěze Horut, Przeczek a Lambert 4, Janečková 2 a dvě čtyřhry.

Pokračování druhého kola bude při MR v Hodoníně ve dnech 9.4. – 10.4. Naše družstvo nastoupí proti SK Jánské Lázně „B“.

Zbyněk Lambert
Vedoucí sekce stolního tenisu ČATHS