17 Kvě

Ivo Koblasa 5. v časovce na SP Ostende v cyklistice handicapovaných

Včerejší nálož výborných výsledků českých závodníků v časovce jednotlivců na SP Ostende znásobil dnes skvělým 5.místem v kategorii C2 i Ivo Koblasa.

V nelehké časovce doprovázené prudkým nárazovým větrem jel mladý český závodník strojovým tempem a do poslední chvíle bojoval o medaili. Ta nakonec Ivovi unikla o pouhých 12 vteřin. I tak se v této konkurenci jedná o velmi kvalitní výsledek i počet bodů do národního žebříčku.

Veterán Michal Stark si ve stejné kategorii dojel pro konečné 23.místo. Na svém FB se podělil o průběh závodu: „SP Ostende…časovka za mnou…na pohled to vypadá pěkně a rychle…celý náš báječný tým skvěle fandí a pomáhá…trubka, kterou povzbuzuje Zdenda, resp. její zvuk, zní podle amíků, jako umírající zvíře:-))
No, nebudu Vás napínat…v prvnim kole jsem bojoval o 15ku…ve druhém o dvacítku a nakonec skončil 23…i kdyby se mi, ale asi o 8 kiláků před cilem nestalo něco ze zadním kolem a neztratil bych cca 1:20, tak bych se posunul max. o jednu pozici…Darren Hicks, australská jednonožka, mi dal 9 minut!!!“

Zítra na programu SP Ostende silniční závod kategorií H, ve které uvidíme Katku Antošovou, Patrika Jahodu, Pavla Kováře, Vaška Antala a Tomáše Mošničku.

IMG-20190516-WA0007