31 Srp

Handbiker Patrik Jahoda v časovce MS Pietermaritzburg pátý

Program silničního mistrovství světa v cyklistice začal ve čtvrtek časovkou jednotlivců kategorií handbiků a tricyklů. Za Českou republiku nastoupili na startovní rampu tricyklisté Hindr a Berger a handbiker Jahoda.

Patrik Jahoda v kategorii H1 bojoval na trati časovky dlouhé 15,5 km o každý metr a každou vteřinu. Po průjezdu do druhého a zároveň závěrečného okruhu byl na průběžném třetím místě. Pak ho ale zradil výjezd do prudkého stoupání, kde Patrik ztratil několik desítek vteřin a časovou ztrátu se mu již nepodařilo stáhnout a skončil na výsledném pátém místě. Zvítězil Švýcar Fruh, druhý skončil favorit Jihoafričan Du Preez a třetí Fin Sopanen.

Po dojezdu Patrik zhodnotil svůj závod: „Nejelo se mi špatně, první kolo bylo vyloženě dobré, cítil jsem i rezervu do druhého kola, kde jsem chtěl ještě stupňovat tempo. Bohužel v druhém kole přišla lehká krize a místo stupňování tempa jsem měl co dělat, abych držel aspoň přijatelné tempo. Z výsledku jsem, i přes pro mě nepříznivý profil trati, lehce zklamaný.“

V dopoledním programu se představili čeští tricyklisté Jiří Hindr a Petr Berger, soutěžící v kategorii T1. Závod jim bohužel nevyšel. Na čtvrtém místě skončil Petr Berger a poslední pátá příčka patří Jiřímu Hindrovi, který si zde vybral „kopec“ smůly, když se mu před 2 dny na tréninku zlomila poloosa na jeho tricyklu, kterou se ale nakonec podařilo opravit, takže mohl nastoupit do závodu.

Páteční program pokračuje časovkou jednotlivců kategorií C, kde se představí Jiří Ježek v kategorii C4 a Ivo Koblasa v kategorii C2.

Celkové výsledky dnešní časovky naleznete ZDE

Foto: Soňa Ježková

image1