21 Kvě

Finálová účast na mezinárodní střelecké soutěži IPC v Hannoveru, konaná 5. – 12. 5. 2019.

Finálová účast na mezinárodní střelecké soutěži IPC v Hannoveru, konaná 5. – 12. 5. 2019.

Už jen pohled na startovní listiny jednotlivých kategorií potvrdil, že se na letošním střeleckém  závodě v německém Hannoveru sešla světová špička sportovních střelců.

Team Českých reprezentantů byl složen ze dvou střelců, a to kapitána reprezentace Jakuba Koska a Františka Konečného. Čeští borci vyrazili na MZ IPC rovnou z 1. kola Českého poháru z Olomouce. Po přespání v Ústí na Labem, dorazili střelci v neděli do Hannoveru, kde je čekala registrace a přejímka zbraní, která, oproti „zážitkům“  z Al Ain, proběhla velmi hladce.

Volné dny pondělí až středu využili k dvoufázovému tréninku, který se skládal ze „sušení“ (nácvik se zbraní bez střelby) a dvouhodinové střelbě na hannoverské střelnici. První závod absolvovali naši borci ve čtvrtek v disciplíně P1 (vzduchová pistole 60 ran) který přinesl výsledek dle očekávání Kosek 537 bodů/21. místo, Konečný 524 bodů/32. místo. Po jednom dnu volna soutěž pro naše střelce pokračovala disciplínou P3 (sportovní pistole 30+30), kde se Kosek „prostřílel“ do finále s nástřelem 558 mezi osm nejlepších světových střelců a obsadil 8. místo. Konečný se umístil s nástřelem 510 bodů na 39. místě.

V neděli je čekal poslední závod v disciplíně P5 (standartní vzduchová pistole 40), kde se dostavil prozatím největší úspěch letošního vystoupení české reprezentace. Jakub Kosek v tak silně obsazeném závodu s nástřelem 342 bodů získal 4. místo, přičemž ho jen jeden bod dělil od „bedny“. František Konečný se s nástřelem 285 bodů umístil na 23. místě.

Letošní konkurence v Hannoveru stála za to a výsledky Koska jsou příslibem do dalších světových soutěží.MZ Hannover 2019