6 Bře

Evropský pohár handicapovaných cyklistů v Praze znovu obdržel ocenění UCI, pokračovat ale nebude!

Finálový závod Evropského poháru handicapovaných cyklistů v Praze na Strahově proběhnul v roce 2018 už po deváté. V těchto dnech pořadatelé závodu obdrželi od Mezinárodní cyklistické federace UCI hodnocení závodu, které podobně jako v minulých letech, obsahuje nejvyšší možné ocenění a dovětek GOOD RACE!
Úroveň pražského závodu dokládá i zájem představitelů UCI zahájit jednání o uspořádání Světového poháru handicapovaných cyklistů v Praze.
Desátý ročník tradičního mezinárodního závodu, kde pravidelně startuje česká i světová špička handicapovaných cyklistů se ale neuskuteční.

„Sport handicapovaných v České republice se nachází ve velmi složité situaci, která je nejhorší v desetileté historii, kdy závod pořádáme. Vzhledem k velké náročnosti závodu, finanční i pracovní a současnému vysokému mezinárodnímu statutu celého podniku nechceme závod pořádat v poníženém nebo kompromisním řešení a rozhodli jsme se tradici závodu pozastavit. Pokud se nám v budoucnu podaří sehnat pro uspořádání podniku potřebné zajištění a vytvořit vhodné podmínky, rádi se k pořadatelství vrátíme“ zní oficiální vyjádření a stanovisko pořadatelů závodu.
IMG-859a5a44f98c47ed62e56a059e746701-V