25 Dub

Do zahájení MS v para hokeji Ostrava 2019 zbývají dva dny, Češi vyzkoušeli led v Ostravar Aréně

Český para hokejový tým čeká vrchol letošní sezóny, Mistrovství světa Ostrava 2019, které bude zahájeno v sobotu 27.4.2019 v Ostravar Aréně ve Vítkovicích. Do Ostravy již dorazily všechny reprezentační týmy včetně českého výběru a finalizují se poslední přípravy před spuštěním světového šampionátu.

Česká reprezentace pod vedením trenéra Jiřího Břízy se zabydlela v Ostravě již  v úterý, kdy absolvovala první trénink v Ostravar Aréně. Ve středu se český výběr setkal na ledě s výběrem Slovenska a odehrál přípravné utkání jako poslední prověrku před zahájením turnaje MS.

V Ostravě budou startovat nejlepší para hokejové týmy světa včetně úřadujícího mistra světa z roku 2017 Kanady a vítězů paralympijských her Pyeongchang 2018 USA.

Hrací formát turnaje je zcela změněný oproti dosavadním šampionátům. Turnaj započne souboji ve dvou skupinách. Ve skupině A proti sobě nastoupí první čtyři týmy světového rankingu – USA, CAN, KOR, NOR, ve skupině B týmy na pátém až osmém místě žebříčku – ITA, SWE, CZE a JPN. Po odehrání skupin postupují rovnou do semifinále dva první týmy ze skupiny A. Do soubojů o postup do semifinále nezasáhnou dva týmy, které obsadí ve skupině B 3. a 4. příčku po odehrání skupin. Ostatní čtyři týmy se utkají o postup do semifinále systémem 3A proti 2B a 4A proti 1B.

Časový program šampionátu je také rozdílný např. od paralympijského turnaje v Pyeongchang, kde si „černého Petra“ vytáhl právě český tým, který musel nastoupit do čtyřech zápasů po sobě, což bylo na hranici fyzických i psychických možností a jen zázrakem se nikdo z hráčů nezranil.

Na ostravský šampionát nominoval reprezentační trenér Jiří Bříza na soupisku českého týmu 16 hráčů. Složení týmu je téměř totožné se setavou na paralympiádě v Koreji v loňském roce.

Soupiska:
Brankáři: Michal Vápenka, Martin Kudela
Útok a obrana: Michal Geier ©, Zdeněk Hábl (A), Pavel Kubeš (A), Miroslav Novotný, Zdeněk Krupička, Jiří Raul, David Palát, Karel Wagner, Zdeněk Šafránek, Zdeněk Klíma, Lukáš Kořínek, Pavel Doležal, Tomáš Kvoch, Miroslav Hrbek

První zápas odehrají Češi proti Japonsku v sobotu 27.4. od 15:00, v neděli 28.4. ve 20:00 nastoupíme proti Švédsku a poslední zápas ve skupině odehrajě český výběr v úterý 30.4. ve 20:00.

Všechny fanoušky českého týmu zveme do Ostravy. Přijďte se podívat na světový para hokej a povzbudit naše borce! Zaslouží si to!!!

IMG_0969

IMG_0959