8 Čec

Cyklisté odcestují na poslední podnik Evropského poháru

Nádherná horská vesnička Těrchová na Slovensku, místo, kde žil slavný Juraj Jánošík, přivítá o víkendu cyklisty z celé Evropy, na závěrečném podniku Evropského poháru.

Pro český tým bude tento start v mnohém výjimečný:
– tak například v tom, že reprezentační tým ČR tělesně handicapovaných cyklistů bude reprezentovat 17 (!) závodníků, což je historicky největší počet.
– Jirka Ježek se pokusí udržet svou letošní neporazitelnost, má za sebou sice 10ti denní volno a již pár dní je v těžkém objemovém tréninku pro paralympiádu, ale na závody se těší. Jirka jede potvrdit své celkové vítězství v Evropském poháru 2008 a závody bere spíš jako zpestření tréninku pro LPH.
– Junior Tomáš Kvasnička se jako nejmladší účastník celé historie EP pokusí získat celkové prvenství v Evropském poháru.
– Představí se i nové posily reprezentačního týmu – tandemy. Pojedou ve složení, Míša Wiosnová + Martina Sacklová a Marek Moflar s Jirkou Chybou.

„Jde o společný projekt svazu ZP a ČATHS přibližuje celou věc reprezentační trenér Viktor Zapletal. Oba páry jsme téměř rok hledali, Míša i Marek jsou velmi mladí a sportovně nadaní. Mají perspektivu závodit na nejvyšší úrovni. To samé platí i pro piloty. Vybírali jsme je velmi pečlivě a po dlouhých diskusích společně s Jirkou Ježkem. Jirka Chyba je jedním z nejlepších amatérských závodníků v ČR. Je několikanásobný mistr ČR, ovládá všechny cyklistické disciplíny, má výjimečné cyklistické parametry. Martina patří mezi nejlepší cyklistky amatérky v ČR a i ona má na svém kontě celou řadu vítězných závodů.
Veliký dík za podporu a pomoc v tomto projektu pak patří firmě DURATEC a její majitelce ing. Kateřině Duchkové. Kola, na kterých se obě reprezentační dvojice představí, představují absolutní světovou extratřídu a jsou vyrobena na míru oběma posádkám.


ilustrační foto

– Uvidíme i kompletní reprezentaci handbike, v čele s Marcelem Pipkem, Radkem Civišem a Pavlem Děckým. I naši handbikeři absolvují závod z plného tréninku, nicméně bude jistě velmi zajímavé sledovat, jaká je jejich aktuální forma před finále EHC v Lounech, na které se všichni připravují.
– Rozšíření zaznamená i realizační tým, k trenérovi Zapletalovi, manažerkám Soně Ježkové a Kateřině Krebsové, webmasterce a fotografce Věře Vodičkové, se přidá i nový mechanik – Kvásek senior :-) Míla Kvasnička se přidá k mechanikovi Jirkovi Chybovi, zastoupí ho, když Jirka bude závodit a nastálo rozšíří řady realizačního reprezentačního týmu.
– parťáka také dostane reprezentační auto – Transportér Emil, vzhledem k početnosti výpravy ho na Slovensko doprovodí Transportérka Helga.
– (!!!) Neméně zajímavý a početný bude i doprovod reprezentačního týmu. Dohromady ho tvoří 23 lidí. FAN CLUB cyklistů tvoří především rodinní příslušníci , sponzoři reprezentačního týmu i cyklisté, kteří se na závody nejvyšší úrovně teprve připravují.