4 Čec

Čeští Junioři na světových hrách v Praze

Čeští junioři na světových hrách v Praze ostudu neudělali.

Ve třech sportech bojovalo 18 juniorů od 14 do 23 let na Světových hrách v Praze. Největší české zastoupení  měla atletika, plavání. Ve stolním tenise startoval jediný zástupce ČR.

Atletické soutěže a stolní tenis probíhaly na stadionu Kotlářka Praha 6  a  plavání na Šutce Praha 8.  I  Přes nepříjemnosti, které připravilo atletům počasí , první den tropické teplo a druhý den dopoledne vedro a odpoledne průtrž mračen a vítr, který strhl diskařkou síť právě v okamžiku, kdy se na soutěž připravovala děvčata na hod diskem. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Atleti se museli také vyrovnávat s přísnými pravidly, kdy se v soutěži postupovala podle stejných pravidel, které platí pro dospělé sportovce, což pro některé bylo stresující, protože se většinou jednalo o jejich první start na mezinárodních závodech. Nicméně se s tímto „úskalím“ všichni statečně bojovali a nakonec se podařilo vše zvládnout. Celkově lze hodnotit účast českých sportovců za úspěšnou:

O medaile bojovali : Katřina Nováková, která vybojovala hned tři stříbrné medaile ve vrhu koulí, hodu oštěpem a diskem a zlepšení osobního rekordu ve vrhu koulí. Také Tereza Jakschová vybojovala 3 stříbrné medaile a to v běhu na 100 a 200 m a ve skoku do dálky, Anička Marcaniková vybojovala  dvě bronzové medaile a to ve vrhu koulí a hodu diskem. Zlato vybojovala nejmladší členka výpravy Rozárie Mošovská a to v hodu diskem. Anička Luxová vybojovala stříbro ve vrhu koulí, Anička Muziková si odváží z her 6 místo ve vrhu koulí a 4 místo v hodu kuželkou. Adélka Sekyrová vybojovala třetí místo a osobní rekord v hodu diskem a 5 v hodu kuželkou.  Karolína Tichá se umístila ve vrhu koulí a hodu diskem na 3 místě.

Ani kluci nezaháleli a odvezli si následující medaile: Martin Dvořák stříbro ve vrhu koulí a hodu diskem a bronz v hodu oštěpem. Martin Adamčík získal stříbro v hodu diskem a bronz ve vrhu koulí, Michal Vimr se umístil na 4 místě ve vrhu koulí v hodu diskem 8 místě, Matěj Berdis  100 m a 200 m se umístil na 6 místě , Lukáš Štěpjak vybojoval v hodu diskem bronz a v hodu oštěpem se umístil na 3 místě.

V plavání si skvěle vedla plavkyně Kateřina Komárková, která vybojovala zlato  100 m prsa, stříbro 100 volný způsob a 200m znak.  Plavec  Martin Cístař získal bronz na 200 m polohový závod a 4 místo 100 m volný způsob , 7 místo  100 m volný způsob . Dalším úspěšným plavcem je Nestával Ivan, který  vybojoval 6 místo 100 m znak a zlato 100 m volný způsob.

Ve stolním tenise obhajoval  David Pulpán Stolní a  vybojoval zlato v individuálním startu, stříbro v openu a zlato v kombinované dvouhře.

Všem moc blahopřejeme za odvedené výkony, kdy si všechny zaslouží uznání a obdiv. Děkujeme za skvělou reprezentaci České Republiky.

20160702_223725_001 kopie 3 2 1