11 Zář

Alexander Sadílek má bronz z mistrovství Bavorska!

Po mistrovství Rakouska na Woerthersee ve třídě 2.4mR, kde získal celkové třetí místo, se Alex Sadílek opět setkal první zářijový víkend s jachtaři z Německa a Rakouska na mistrovství Bavorska v Prienu am Chiemsee.

Počasí závodníkům nepřálo. Od čtvrtka večera do nedělního rána neustále pršelo, často velice hustě. To však zkušeného rozhodčího Kai Schreibera neodradilo a v pátek po poledni závodníky nekompromisně poslal na vodu. Nikdo neprotestoval. Ve středním větru se odjely nonstop čtyři rozjížďky. Po návratu do přístavu, jak už je v Prienu zvykem, čekalo na jachtaře bavorské i české pivo a vynikající typická bavorská večeře.

V sobotu rozhodčí opět nelenil a po bohaté snídani opět vyjel se svým týmem na vodu, aby postavil závodní okruh do směrově se měnícího větru, který zesiloval a slábl podle intenzity deště. Postavení tratě bylo o to složitější, že na vnějším okruhu startovalo i osm Sonarů.

První dvě rozjížďky se startovalo ještě regulérně proti větru, avšak po vynucené přestávce na vodě začalo foukat zleva, a tudíž po startovní čáře se jelo ostrým levobokem. Na horní bójku se jelo tudíž na jeden zátah pravobokem bez možnosti nějak taktizovat či ovlivňovat soupeře – zkrátka byl z toho kolotoč. To se bohužel opakovalo i ve všech dalších rozjížďkách.

Na vodě strávili závodníci v intenzivním dešti nonstop 6–7 hodin, což bylo dost nepříjemné. Výhodou bylo, že se od začátku závodu odjely všechny vypsané rozjížďky (9) a závod byl ukončen slavnostním vyhlášením vítězů, projevy předsedy pořádajícího klubu, starosty města Prien a dalších funkcionářů různých svazů a pak samozřejmě opět skvělou večeří a vším co k tomu patří.

Vítězem se stal místní závodník Manfred Barhainski před obhájcem loňského titulu Christianem Bodlerem a Alexandrem Sadílkem (Jachtklub Máchova jezera Staré Splavy). V kategorii hendikepovaných získal Alexander Sadílek stříbrnou medaili.

Závodu se  zúčastnili rovněž Jan Melika, Rostislav Vyhnálek a Jiří Bartoň z YC CERE. Za zmínku stojí také účast Mariny Perterer –  účastnice zimních paralympijských her, nebo Michaela Kerna, účastníka několika paralympiád a mistra světa ve třídě Sonar, jelikož je bezruký, loď ovládá jen nohama…

Zdroj: www.sailing.cz

Sadílek 3

Sadílek 2

Sadílek1