30 Pro

Aktuality z atletiky

Atletický registrační a licenční program, nový datový systém Atletiky IPC, summit atletiky IPC

Atletický registrační a licenční program
V lednu 2009 bude aktivován Atletický registrační a licenční program a je důležité zmínit, že pouze výsledky dosažené licencovanými sportovci budou zařazeny do světového a regionálních žebříčků Atletiky IPC.
Pouze jejich výsledky mohou být uznány jako příslušné rekordy. Sportovci, kteří nebudou registrováni do 13. března 2009 nebudou uvedeni v žebříčcích za první čtvrtletí. Podrobné informace byly, dle údajů na webu IPC, poskytnuty všem národním paralympijským výborům.

Nový datový systém Atletiky IPC
V lednu 2009 spustí Mezinárodní paralympijský výbor IPC provoz webové databáze, která byla vyvinuta s Atos Origin. Online aplikace s názvem IPC Sport Data Management System (SDMS) bude obsahovat životopisy sportovců, jejich příslušná data, výsledky, rekordy. Poskytne národním paralympijským výborům online údaje pro jejich sportovce. Bude počítat světové a regionální žebříčky, rekordy a bude shromažďovat další reporty jako například klasifikační master list a zautomatizuje registraci atletů.

Summit atletiky IPC
V termínu 27. února až 1. března 2009 se v německém Bonnu uskuteční summit Atletiky IPC. Summit iniciovaný vedením IPC a atletickým technickým výborem bude unikátní příležitostí pro sportovce a členy paralympijské komunity k tomu, aby se sešli a prodiskutovali budoucí směřování atletiky handicapovaných. Summit by měl stanovit hlavní priority směrem k mistrovství světa Christchurch 2011 a paralympiádě v Londýně 2012. Přihlášení na summit bylo možné do 10. prosince 2008. Předběžný program zde